cvikra

nevíte někdo ja se dříve dělali žloutkové tyčinkysušené

v mládí nám mamka dělala tyto tyčinky a jenom se po nich zaprášilo. není to pečené ale jen usušené na takových papírových varhánkách.bylo to moc dobré

Nejlepší odpověď
Sůwa

Našla jsem něco podobného, tak to zkusím napsat. 2 žloutky + 100–120g moučkového cukru třít (šlehat) do husté pěny a na pečicí papír dělat lžičkou nebo trubičkou malé penízky. Ty se pak suší v mírné troubě. Povrch se může ozdobit spirálou nastříkanou z kakaové polevy. Vyzkoušej a pak můžeš experimentovat s tvarem.