Avatar uživatele
Registrovaný

Nevíte někdo čím slepit kameninovou formu na beránka, aby to bylo neškodné pro lidi a vydrželo teplotu 175°.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Uživatelé internetu z 21. století, ale dovednosti z dob krále Klacka, drátování se aplikovalo tak před 100 lety, kdy ještě nebyly dnešní technologie.
Jakákoliv lepidla na bázi silikonu snášejí až 250°C, průmyslové tmely až 1560°C.
Viz pár odkazů:
LUKOPREN S 9440
- vysokomodulový kyselý tmel pro strojírenství a autoopravárenství s tepelnou odolností 250 °C (krátkodobě až 290 °C).
http://www.lepidla-centrum.cz/…

Otázka zněla čím slepit, ne čím sdrátovat.
Naše firma prováděla i speciální instalace v saunách, kde je vyžadována vysoká tepelná odolnost a silikonové produkty byly jediné splňující požadovaná kritéria.
Doplňuji:
ad Sůwa, s denním odstupem doplněná účelová oponetura nemá technické ani věcné opodstatnění a ke všemu vykazuje hned 7-násobné profesionální pochybení.
1) Silikonové báze vulkanizují vzdušnou vlhkostí a poté jsou chemicky inertní.
2) Dle této scestné úvahy by musely být zakázané i všechny silokonové kuchyňské potřeby (pečící formy, stěrky, tepelně odolné podložky a řada dalších produktů, jež musely projít atestací a splňují veškeré hygienické normy.
3) Lukopren byl uveden jako jeden z odkazů prokazující vysokou tepelnou odolnost, nikoliv jako jediné a přímé doporučení. V technických podmínkách není ani slůvko o nějaké laické hypotéze, naopak v rubrice "nedoporučené použití" je uvedeno "žádné". viz odkaz s detaily, snadno doložitelnými.
4) Možnost použití i v jiných oborech ještě neznamená, že by jeho univerzalita byla jakkoli omezena. Navíc se jedná o samostatnou řadu s použitím až do 1600°C, což tazatelka zjevně nepotřebuje.
5) Lepidlo se aplikuje na styčné plochy, u nichž tudíž po slepení ani nedochází ke styku s obsahem formy. Kromě toho při provozních teplotách v troubě by se de facto jakékoliv škodliviny sterilizovaly (stejným procesem, jaký se používá i v lékařství a tam jsou extémní nároky na neškodnost a důslednou čistotu.)
6) Důkaz o použití lepidel dané řady i v potravinářství je v dalším odkazu.
7) Tazatelka se táže výslovně na možnost slepení, variantu vyhození formy tedy považuje až za krajní řešení a na to rozhodně nepotřebuje rady chytrolínů.

http://www.denbraven.sk/…
http://www.lucebni.cz/…

Zdroj: http://www.technickalepidla.cz /type-11-silikonova-lepidla-a- tmely.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

povolat dratenika...


Avatar uživatele
Zlatý

Otázka mne zaujala, tak jsem hledala řešení, ale nejjednodušší je skutečně formu vyhodit a pořídit novou, nebo ji využít už jen jako dekoraci.
Určité řešení nabízí oprava hrnčířským šlikrem ( hrnčířská hlína, nebo kaolin rozmíchaný ve vodě ), ale bez následného vypálení a obnovení glazury, by nemusel být výsledek uspokojující. Stejně by ale oprava vyžadovala zpevnění drátováním, což je technika i v poslední době dost používaná, zejména poři tvorbě dekoračních předmětů.
Doporučovaný Lukopren S 9440 sice snáší vyšší teploty, ale vzhledem k jeho používání ve strojírenství a autoopravárenství nezaručuje zdravotní nezávadnost.


Avatar uživatele
Zlatý

Nejlépe zdrátovat. Dělalo se to tak vždy, i jako prevence, a je to zřejmě nejlepší způsob. Najdi si někoho v okolí, kdo se zabývá drátovaním, těch lidí je poměrně dost. Nemusí to být živnostník, stačí zkušený amatér. Při troše zručnosti by jsi to možná zvládla i sama.


Avatar uživatele
Bronzový

Jak píšou a já bych se stejně bála nějak riskovat a zkusila bych si pořídit kvalitní novou formu :)


Avatar uživatele
Stříbrný

červenej silikon na těsnění bloků motoru.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1008
Zlatý hanulka11 986
Zlatý annas 881
Zlatý marci1 565
Zlatý iceT 521
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 469
Zlatý quentos 435
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý Kepler 379

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.