annas

Nevíte, kdo byl svatý Knut, který je uvedený v katolickém kalendáři?

Nejlepší odpověď
hanulka11

O něm se toho moc nepíše pouze jsem našla toto
Knut II. byl posledním dánským vikinským králem a je největším dánským světcem a patronem země. Zahynul podobně smutně jako sv. Václav. Trefil ho kámen, vržený do kostela, v němž se ukrýval… Tehdy dřevěný kostel později nahradila nejvýznamnější dánská katedrála, v jejíž kryptě jsou ve skleněných rakvích uloženy ostatky nejen Knuta, ale i jeho bratra Benedikta. Ten jej marně bránil proti zuřícím šlechticům, které popudila privilegia, jež dal Knut II. církvi

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/130794-v-odense-u-pohadkare-andersena.html

Další odpovědi
vagra

sv. Kanut/překládáno též Knut/ Lavard Pocházel z Roskilde v Dánsku. /+1137/
Pro svůj královský původ byl poslán na dvůr sasského vévody Lothara, aby si osvojil válečné umění i rytířské mravy. Titul krále dostal od císaře v roce 1129 a jako jeho vazal vládl Venedům.
Vedle feudálního pořádku dbal na svém území o šíření křesťanství. Prince Magnuse i další šlechtice si znepřátelil křížovou výpravou v Smaaladu. Svým úhlavním nepřítelem byl vlákán do lesa u Haraldstedu a zabit i s družinou.
Jeho ostatky byly, přičiněním syna, slavnostně přeneseny 25.7. roku 1170 do benediktinského opatství v Ringstedu.

Zdroj: upraveno-http://sancti­.catholica.cz/in­dex.html?id=95