zjentek

Nevíte, co vyjadřuje značení drátků (krmiva) do kancelářských sešívaček?

Konkrétně rozdíl mezi těmito dvěma: 24/6, 26/6. Netuším, co daný čísla značí. Snad rozměr? Čeho?

Našel jsem zde dřívější otázku, která nepomohla>>>https:/­/www.odpovedi­.cz/otazky/jak-se-oznacuji-sponky-do-sesivacky

Nejlepší odpověď
marci1

Sešívací spony, spojovače nebo také drátky do sešívaček se označují zpravidla 2 čísly, které jsou od sebe odděleny lomítkem (například 24/6, 24/8, 23/6 apod.). První číslo označuje sílu drátku (čím menší číslo, tím silnější drátek) a druhé délku ramena sponky. Spona 23/8 je tak silnější než 24/8, což je často matoucí. Existuje sice výpočet pro stanované správné délky drátku, pro zjednodušení však můžeme říci, že velikost drátků 24/6 lze použít pro bezpečné sešití 30 listů papírů běžné gramáže (80gr/m2) a pro sešití 50 listů bychom měli použít délku 8mm, tedy 24/8. 3 mm se používá na ohyb.

Obecně lze drátky rozdělit dle síly na následující:

23 – drátky pro velkokapacitní sešívání
24 – standardní drátky do běžných typů sešívaček
26 – galvanizované drátky
🙂
https://www.kam­pioffice.cz/clan­ky/clanek-103-sesivacky-a-dratky

Další odpovědi
annas

„26“ znamená číslo drátu dle normy (průměr 0,405mm). 26/6 označuje 6 mm vysokou sponku. Obecně platí, že 1 mm odpovídá tloušťce 10 papírů standardní gramáže. Minimálně 2 mm drátku je třeba na ohyb spony při zmáčknutí. Takže (6mm – 2mm) x 10 papírů = 40 listů. Výrobce může udávat vlastní kapacitu sponek."
http://www.prof­fice.cz/dratky-do-sesivacky/664-dratky-do-sesivacky-c-26-6-1000-ks.html

"Sešívací sponky, drátky jejich popis a značení.

Jak vybrat správné drátky pro sešívačku ? Není to tak složité. Označení sponek se ustálilo ve tvaru např. 24/6. Číslo před lomítkem udává sílu a typ použitého drátku.
23– drátky pro velkokapacitní sešívání, tzv. HD
24– standartní drátky
26 – galvanizované drát­ky

Číslo za lomítkem potom udává doporučenou minimální dělku sponek. Jednoduché pravidlo zní : " výška stohu papíru + 3mm je doporučená minimální délka spony. "

https://www.vel­koobchodplus.cz/spo­ny-spojovace-pripinaci-spendliky

.

Kepler

Pravidlo pro kvalitní sešívání: výška stohu papíru + 3mm = doporučená minimální délka spony.
(10 listů 80g papíru = cca 1mm).

Drátky mají značení např. 23/4

Číslo před lomítkem udává sílu/typ drátku:
23 – drátky pro velkokapacitní sešívání (HD)
24 – standartní drátky pro kancelářské sešívačky
26 – galvanizované drátky pro kancelářské sešívačky

Číslo uvedené za lomítkem uvádí délku sponek v mm (v našem případě tedy 4mm)

https://www.a­lemat.cz/kance­larska-technika/vazba-dokumentu/sesi­vani/spotrebni-material/