Barya

Nevíte co to je? (Vyrážka)

Dobrý den, nevíte někdo co by to mohlo být nebo z čeho ? Udělalo se to dceři po celém těle. A dost to svědí. U doktora jsme byli a ten neví co to je prý nějaká vyrážka. Děkuji.

Odpovědi
Savier

Vypadá to, že jí pokousaly muchničky.

elkon

Kdo jiný by to měl vědět, než kožní lékař. Spekulace na dálku nemají smysl.

Drap

Doktor, který to viděl neví a my tady podle mizerné fotografie, bez dalších informací to máme vědět? Může být 100 různých důvodů proč to vzniklo. Zde pomohou pouze odborníci. Kožní problémy je často přesně identifikovat, tak se víceméně léčí způsobem pokus – omyl. Prozatím, než odborník určí jinak, pro zmírnění svědění potírej tekutým pudrem.

wolstryt

Počínající svrab. Inkubační doba svrabu, tj. doba od nákazy po první projevy, se pohybuje od 2 do 6 týdnů.

paul1

Pozor na možnost pokousání klíštětem s možnými následky, přiznaky jsou zde:
(léčba je možná antibiotiky)

Zdroj: https://www.vi­talia.cz/clan­ky/kliste-prenasi-7-vaznych-nemoci-jak-poznate-jejich-priznaky/

cappuccino

Mohl by to byt svrab, ten je ted hodne rozsireny. Ale nejsem odbornik.
Je mi divne, ze to lekar nepoznal?
Na Vasem miste bych vyhledala jineho kozniho lekare!