Avatar uživatele
podger

Nevím název sci fi filmu, ale znám jeho obsah. Pomůžete mi prosím?

Film začíná tak, že na bar si přisedne zvláštní mrňavej týpek a chce se vykecat o svý hnusný životní pouti. Barman až převelice trpělivě naslouchá.
Nemohu dodat příliš mnoho detailů z ponurého životního příběhu…
Týpek jednu etapu života prožil jako agent cestující časem a honil zločince. Jinou etapu života se na první slovo zamiloval do osudové ženy, Tato samá kočka kdysi prožila ránu osudu, když čekala na svého milého a on už nikdy nepřijde.
Ve filmu je i (ne humusně) zobrazena chirurgická operace předělávky z ženy na muže. Cestování časem zajišťuje malý přístroj u kterého se autor nesnaží vysvětlit fyzikální princip. Jde jen po dějové lince.
Film je veden v tempu klidného poutavého vyprávění. Samozřejmě rozuzlení všech souvislostí na konci.
Dabováno česky

Chci tento film doporučit kamarádovi, ale trochu těžko se doporoučuje, když nevím název.
Vím, že můj popis je mlhavý, jenže uvedením vícero detailů bych film lidem, kteří ho neviděli, naprosto zkazil.
Kdo ten biák viděl, ví naprosto přesně, o kterém je řeč. Děkuji za použití vašeho mozku, ten můj už název neudržel. Děkuji

Paradox času (Predestination)
To: Seraphico " skvělá práce. Odpověď do několika minut a hned trefa " Všem ostatním milovníkům sci fi biák doporučuji. U jiných filmů časo-cestování ten příběh spíš rozbije a jsou z toho spíš blbosti bo pohádky bo … jak mám sci fi rád, tak tohle téma nevyhledávám, ale tohle je fakt dobrý

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 994 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
seraphico

Odpoveď byla označena jako užitečná

Co třeba Paradox času (Predestination)?

Zdroj: https://www.csfd­.cz/film/346911-predestination/preh­led/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?podger Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Český název Paradox času, seraphico má pravdu. Další důkaz, že dobrýý scénář je základ slušného filmu (autorem původní povídky je jeden ze 7 sci fi dinosaurů Robert A. Heinlein).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Divné, nic mi to nepřipomíná. Asi jsem neviděl všechno (i když je to div, scifi je v tv málo anebo opakují furt to samé)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Predestination – hl. role Ethan Hawke.
Zajímavost: momentálně přiletěl do Varů na Festival (;

Avatar uživatele
Postmaster

Zakletý v čase
Drama / Romantický / Sci-Fi
USA, 2009, 103 min
https://www.csfd­.cz/film/243151-zaklety-v-case/recenze/

Avatar uživatele
zjentek

Postmaster, díky za dalšího tipa… Tak jsem si v recenzích JAKO OBVYKLE přečetl příspěvek uživatele Verbal, což stačí a HNED VÍM, zďa stahovat či nikoli. (;

Nový příspěvek