Avatar uživatele
zjentek

Neví tady někdo, pro který konkrétní lokality teď do čtvrtka platí velké riziko pomrznutí květů a neúrody ovoce?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gecco, kodl67 před 2536 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kodl67

Vypadá to bohužel nedobře pro celou ČR,největší mráz má být na západě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… stejně nic nebude, včera varovali před 20cm sněhu, dneska už říkaj 40, takže aby to zas nebyl jen opožděný apríl … na Aljašce je to prej ale na tuty …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Mám dojem, že tvá letošní úroda by mohla být v ohrožení (Pá) – ale možná taky ne…
BTW – kobzole ti snad nezmrznou, ne?
😉
Zkus – případně, kontaktovat některého správce meteostanice ve tvém okolí ( http://www.in-pocasi.cz/mete­ostanice/ ), běžně přesnou lokální prognozu nezískáš…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Největší nebezpečí hrozí ve čt a pá, nezávisle na lokalitě, samozřejmě ale závisle na nadmořské výšce. Místní podmínky se ale mohou velmi lišit, nejvíc záleží na výskytu oblačnosti. Mrkni na: http://portal­.chmi.cz/pred­povedi/predpo­vedi-pocasi/ceska-republika/tydenni-predpoved

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Gecco, kobzole a mrkev se už za cenu vody nevyplatí, to se musí kupovat od statkáže, ale celkem sem se „nadupal“ s ořezáváním stromů, aby ovoce bylo letos zase luxusnější, než předchozí roky a v tomhle chlap taky zraje, jako ovoce, takže by mě citově zničilo, kdyby to všechno zmrzlo a proto mám velikém obavy, i když materiálně bych to možná přežil, jen by v zimě bylo méně vitamínů, takže bych to nemusel přežít zdravotně ;)

před 2536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

BTW – řez…
Jestliže jsi řezal (prořezával 😉 po lonské sezoně (a hluboký zmlazovací řez!), počítej u rychlejších odolných odrůd s roční pauzou…
U pomalejších klidně i s pauzou 2–3 roky (a to se o ně furt musíš starat – řezat, hnojit…), na řez rychle reagují stromy opečovávané, ´pergolové´…
Stromy jsou dlouhověké (jako lidé), nestačí jim jednou nařezat, aby se dostavil výsledek… Trvalá péče je výrazně přínosnější…
😉

před 2536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

A co tam pěstuješ?
Trnky nezmrznou, kadlátka (špendlíky, mirabelky, ryngle skoro jistě) by mohla…
Dřínky, merunky a broskve asi né, jablka či hrušky podle odrůdy, třešně/višně – ptačinky vydrží (a jak chutnají přepálené…, uuufff)…
Jak máš zahrádku vysoko a jak cháněnou?
😉

před 2536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tož všecko, od rakytníka přes višně a ořachy ku pepinu a až po jostu, mám rád míchané kompoty. To by jeden kukal, co všecko může zmrznuť! Ale nejvíc jsem se nadupal se slivoňama, ale to asi každý. Kdyby něco, tak to su švestky.

před 2535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Pepino neznám…
Ale „josta“??? – to si ´necháš´???
___
Slivoně – jak jsem psal, jsou různé…

před 2535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Týýý brdo – na švestky sa vy…, no – vy… – vyhnoj…
Trnéčky sú to pravé…
😉
Pohnojit ovečkama, nechat obrat šikovnú babu, naložit vlastníma rukama…
Vypálit…
___
A s tú šikovnú babú sa tým zahřívat…
😉

před 2535 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek