zjentek

Udeří v letošní zimu mrazy? A bude to ještě letos?

Jasně, těžko říct tak z hlavy. Pocitově se zdá, že letos žádné mrazy neudeří, ale to se může rychle změnit. Časem se oslava Vánoc a Nového roku posune někam do února, jak je tomu u starších, vyspělejších náboženství. (; Ve snaze zajistit lidem Vánoce na sněhu. Děti budou sáňkovat a Ladovské obrázky půjdou na dračku. Ledovce pomalu roztají a „přituhnou“ pouze otázky Rokia, jinak nic. Souhlasíte?

Nejlepší odpověď
Drap

Mrazy určitě budou. Jestli ještě letos je obtížné říct. Zřejmě až po Novém roce. Vánoce ani Nový rok se však nikam nepřesunou, zůstanou ve stanovených termínech.

Další odpovědi
Kepler

Ranní mrazíky byly už před měsícem. Na vánoční předpověď je to moc dlouhá doba a tak můžeme mluvit jen o dlouhodobých trendech, které naznačují jen mírné zimy. Ty dvě předchozí měly u nás denní minima –10 st na pár dní a to byly taky jediné dny, kdy jsem s v bytě trochu přitopil. Mám na to svou teorii: mrazy už nepřicházejí z Moskvy a v Londýně pálí Bruselské dokundamenty.

orwell

Souvisí to s vánočním cukrovím. Určitě přijdou, ale až skončí období „nežerte to!“ a nastane období „vždyť vy to vůbec nežerete!“

aliendrone

Na první otázku odpovídám NEVÍM, ale považuji to za pravděpodobné. Na druhou znám odpověď s naprostou JISTOTOU. Pokud letošní zimu udeří mrazy, tak to ZCELA JISTĚ BUDE letos! ;) :D :D

nyjono

Jo.
Nemyslím jo, jako, že mrazy udeří ještě letos.
Myslím jo, jako, že souhlasím 😁

Rokio

Koukni se na dlouhodobou předpověď počasí.

Podle mě na Vánoce sněžit nebude. Při nejlepším bude sníh na horách, případně na severu Česka. Šance jsou ale malé.

Co se týče Rokia, tak je to jen autistický mladík, který má spoustu volného času a rád řádí na internetu (nejen na Odpovědi.cz). V reálném životě je to muž v domácnosti (hned po mamce), drobný investor (s výdělkem kolem 2.000 Kč za měsíc), prodejce moderního umění a těžitel Bitcoinu.

Mc Merkurion

… jo, bude >>> každoročně udeří mrazy ze silvestra na novej rok, což tvoji podmínku splňuje …

jirka F

Vánoce se nikam přesouvat nebudou.Mrazy letos již zřejmě nebudou.Hádám tak Leden až Únor by mohl být zimní a přál bych si oba měsíce aby nepřetržitě mrzlo a nepřetržitě padal sníh.Splníš to zjenteku :)))

annas

Pokud platí pověra o cibuli, tak by velké mrazy být neměly. Cibule má jen jednu slupku, takže se nebojí kruté zimy.

Co má být, to se stane. Myslím si, že je zbytečné uvažovat, přece dnes je dnes, až bude d za měsíc dnes, všechno bude jinak.

led

Nesúhlasím, pre tento rok. Nebojte sa, ranné mrazy určite prídu aj tento rok, v noci pred svitaním. Snehu sa na horách tiež dožijeme. A sneh v nížinách… to nám povedia „rosničkári“ až sa tam sneh objaví.

briketka10

Určitě bude.

Pepa25

Minulý a tento týden jsou v ČR teplotně naprůměrné. Základní orientaci na 4 týdny dopředu uvádí dlouhodobá předpověď ČHMI, zveřejňovaná vždy v sobotu. Věštění na celou zimu je opravdu jen věštění.

Zdroj: http://portal­.chmi.cz/pred­povedi/predpo­vedi-pocasi/ceska-republika/dlou­hodoby-vyhled-pocasi