julinka

Neví někdo, kde se dá zjistit pravost diamantů a počet karátů?

Dostala jsem briliantové náušnice a briliantový náramek.Bohužel bez certifikátu,neboť byly nakoupeny v cizině.
Neví někdo kde se dá zjistit jejich pravost a počet karátů?
Doplňuji:
Šperky byly zakoupeny v kamenném obchodě v Itálii a certifikát k nim původně byl.Pouze můj roztržitý manžel zmíněný certifikát omylem vyhodil.
V každém klenotnictví či starožitnostech se po mém dotazu na dodatečné vystavení certifikátu chovají velmi arogantně,prav­děpodobně se domnívají,že jsem šperky někde zcizila.Každopádně děkuji všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Jahoda

Já bych zašla do zlatnictví. Tam to budou vědět určitě.

Další odpovědi
brusič

S určitostí na 98% se jedna o falz briliant zakoupen i v cizyne od profesionalniho prodejce musi být opatren patričnými dokumenty nákup u pochybného prodejce např.Rom,Jugoš,Ru­mun s ujištěnim o 100% pravosti bohužel nestačí nákup=riziko stejně velké jako samotný kámen i tak vám prěji vlastnit ty krasavce v origínálu.Zas­lánim podrobných foto jen nezávazně posoudím bohužel foto není liveshov přeji pěkný den.Omluva za pravopis.Im not CZE!

ire57na

myslim ze u zlatnika me to taky zjistoval proste kde prodavaji prsteny nebo nausnice s diamantem

panenka

já bych to zkusila ve zlatnictví,tam vám to řeknou určitě