Meffinka

Nevite, jak je to s placenim kartou v cizine?

Jen tak me napadlo, jak je to vlastne s placenim v cizine. Kdyz uz nemam prostredky v hotovosti, jestli vubec muzu platit kartou, kde mam svou menu. Nekteri cizinci takto plati..ze se to asi nejak potom prevadi podle daneho kurzu. Nevite? Dekuji

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud máš mezinárodní platební kartu (a máš ´na ní´ peníze), můžeš platit bez problému (samozřejmě – jak kde, na tržnici můžeš potkat problém, ale vtšina kamenných obchodů, hotelů… má terminál)…
😉
Pokud jde o kurz – používá se obvykle kurz „deviza prodej“ (některé banky používají „deviza střed“), který je výhodnější, než „valuta“ (výběr peněz v bankomatu…).
Jestliže platíš v měně, kterou banka neobchoduje, používá se ještě přepočet přes USD a nebo Euro – přesně si to zjistíš ve své bance.