Midoc

Jaký názor máte na úložiště jaderného odpadu v okolí vašeho bydliště?

Nejlepší odpověď
Drap

Někde se to uložit musí. Kdyby to bylo v blízkosti bydliště, mělo by to řadu výhod a žádná rizika v nejbližších sto létech nevidím.

Další odpovědi
Kepler

Nevadilo. Ti, kterým by to vadilo, o tom nic neví a šprajcují se jen tak tradičně. Něco jako: proboha, jen ne síť 5G! Prostě přiblblíci.

Pepa25

Byla by to super věc! Obec by měla spoustu peněz, opravená infrastuktura, v okolí by nedovolili nic postavit (žádný průmysl atd.). Jen jednou za čas by přivesli kontejner, který by bezpečně a hlídaně zmizel pod povrchem. Komplikace max. po dobu výstavby. Škoda, že takto racionálně málokdo uvažuje …

elkon

V bezprostřední blízkosti obcí to nebude a také to bude dobře zabezpečeno a ve značné hloubce. Místo demonstrací je potřeba věnovat čas prostudování všech aspektů a dostupných materiálů, místo poslouchání opilců v hospodách, kteří jen plácají nesmysly, ale nic o tom ve skutečnosti neví.

Mc Merkurion

… když to bouchne, tak je jedno, jak jsi daleko, a takhle bych to měl v přímém přenosu …
… a hlavně: riziko je minimální, a peněz z toho kopice …

Emefej

Nevadilo by mi to.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Kolik těch sudů ještě bude?
https://www.suj­b.cz/jaderna-bezpecnost/na­kladani-s-radioaktivnim-odpadem/uloziste-radioaktivniho-odpadu/

Midoc

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Jadernou energetiku, ani jaderné úložiště
nechci.
Elektrická energie se dá vyrobit i jinak

Emefej

Ano, dá. V tom případě předpokládám, že ti nebude vadit úložiště elektrárenského popílku, ani ti nebude vadit, že tě vystěhují z domu kvůli výstavbě přehrady, ani ti nebude vadit les větrných elektráren za barákem.

Midoc

Nebudou mi vadit větrné elektrárny.
Elektřina vyrobena v kogeneračních jednotkách kotelen, komunálních bioplynových stanic.
Místo primotopů

Mc Merkurion

@Midoc, a víš kolik ty větrný elektrárny zabijou ptáků ??? a vítr furt nefouká, jak kvůli bioplynkám huntujeme zem a přírodu ??? se prober, prvně si o tom něco zjisti !!!

Midoc

Komunální bioplynové stanice nejsou zemědělské. Nemusí se pro ně pěstovat biomasa na poli.
https://www.i­rozhlas.cz/re­giony/ve-zdaru-se-spousti-prvni-bioplynova-stanice-ktera-vyrabi-energii-z-domovniho-odpadu_201011020­826_mhromadka

Midoc

Vliv větrných elektráren na ptactvo.
https://www.e­nergyglobe.cz/te­mata-a-novinky/nejvetsi-myty-o-vetrnych-elektrarnach

Midoc

Negativní lidské činnosti na ptactvo.
https://vlasin­.blog.idnes.cz/blog­.aspx?c=698466

Midoc

Takže by se mohlo klidně uložit pod nějaký kopec na Valašsku.

Pepa25

Klidně, bohužel jsou omezení v podobě geologického podloží a Valašsko jsou Karpaty, flyšové pásmo především pískovců a lívů, takže nic moc (každopádně žádný Český masiv s prvohorním Kaledonských vrásněním. Fakt, že žádné navrhované uložiště se nenachází východně od hranice Znojmo – Přerov – Ostrava má jasně geologický důvod …

Pepa25

  • lívů = jílů

Kepler

Jistě.

Kepler

Mc.M:nic nebouchne, stejně jak popel z uhlí.

Mc Merkurion

… dyť já vim, to jen pro ty co tomu věřej … mám stejnej názor jako Pepa …