neúčast na dědickém řízení

přítel se nechce zúčastnit dědického řízení po otci, neboť ho již před třemi lety obešli a veškerý majetek rodiče nechali přepsat na sestru, nechce s tím mít vůbec nic společného. Je trestné když se nezúčastní, ani nedá zplnomocnění?Zatím mu nepřišla žádná obsílka ohledně dědického řízení.Sestra mu posílá výhružné emaily, že ho čeká pokuta přes 900euro, otec žil na Slovensku a můj přítel žije nyní se mnou v Česku.Neví, co má dělat. Prosím, poraďte. Děkuji

Nejlepší odpověď
Nikkol

Ať pošle sestře zplnomocnění, že se zříká dědictví. Jinak to bude pořád jen zdržovat a nic se nevyřeší.