tomas405

Nesplacená půjčka

JENOM PŘÍKLAD:

Když by se syn co se odstěhoval, změnil trvalé bydliště ale měl v občance adresu předchozího bydliště, dejme tomu u svých rodičů, vzal si půjčku a nesplatil ji, jak by to skončilo? Zrujnoval by rodiče? V tomhle by mě zajímalo jak to chodí, protože ten dům rodičů přece není jeho majetek ani tam nemá trvalý bydliště..

Nejlepší odpověď
Drap

Je to zmatený příklad. Pokud si změnil trvalé bydliště, tak musí mít v občance nové trvalé bydliště. Nemůže mít v OP dvě bydliště.

Další odpovědi
badisko

drap na urade uz byl a asi ma nove bydliste …ale jeste si nevymenil obcanku …i to se stava …

Mapel

Institut přechodné bydliště už neexistuje a nezapisuje se tím pádem do OP. Nechalo by se to dnes přirovnat doručovací adrese, kde se zdržuješ a necháváš si tam posíat poštu. Tzn. Trvalé bydliště máš v občance, ale zdržuješ se jinde a tam uvádíš svojí doručovací adresu.