Rokio

Nešlo by, aby po nepovedeném pokusu o sebevraždu sebevrah slíbil, že už to neudělá, a byl propuštěn z blázince?

Pokud by se někdo pokusil o sebevraždu, tak pro okamžité propuštění z psychiatrické nemocnice by musel slíbit, že už o ni nepokusí, a hned by byl propuštěn.

Myslíte si, že by to bylo dobré řešení? Jedná se o můj nápad.

Nejlepší odpověď
hapiky

Už jsem se lekl, že je to tvůj případ (ne nápad).
Myslím, že by to klidně slíbilo tak asi 99,999 oněch speciálních rekreantů.

Další odpovědi
Prostě já...

Nikdy nevíš kdy to nebudou myslet vážně

nyjono

A ty zcela vážně věříš, že ten někdo by vždycky slib splnil???

Drap

Nešlo. Jak bys zjistil, že právě nelže?

Ametyst

Instituce přece vědí všechno nejlépe, jedinec si může kecat, co chce. Je to stále dokola stejné.

jirka F

To by asi nešlo já jsem dvakrát v psychiatrické léčebně prosil o revers a nedali mně ho a přitom tam byli dva kterým to bez problémů daly a ještě řekli že násilím je tam držet nemůžou.

Hlada

Nejsem právník, ale docela by mě zajímalo, podle jakého zákona by měl být neúspěšný sebevrah zavřený v blázinci? Domnívám se, že nedobrovolnou léčbu musí stanovit soud a ke změně usnesení mu slib stačit nebude. Ostatní pacienti mohou podepsat revers a léčbu ukončit.

Kelt

A ty bys věřil takovému člověku. Chtěl to udělat jednou, udělá to podruhé. Někdo třeba jen proto, aby si ho všímali ostatní.

Dochy

V blázinci nebude kvůli tomu že je sebevrah, ale protože trpí nějakou psychiatrickou nemocí (ať už skutečnou či domnělou). A protože trpí nějakou takovou nemocí, může tu být oprávněná obava že slib nebude schopen dodržet. Takže případ od případu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

jirka F: Jak zdůvodnili zamítnutí reverzu?

jirka F

Nějak že to nemám uspěchat nebo tak podobně moc už si to nepamatuju.