kočička007

Nervozita před zkouškami,jeho změny v chování..

Ahojky,můj kluk píše v květnu zkoušky a posledních pár dnů je neustále ve stresu a celkově se chová jinak..je divný..i sám mi to řekl,že prostě takový bude dokud mu neskončí zkoušky,které podle něj „Buďto dá nebo nedá“ Nejhorší je,že on si v tomto vůbec nevěří a pořád říká jak to s ním dopadne špatně,ale já mu věřím,že to zvládne..prosím poraďte mi jak ho mám více přesvědčit a ujistit,že to zvládne a udělat všechno pro to,aby byl v pohodě??Neustále mu říkám že je dost chytrej na to aby to zvládl,ale on..„No jasně..ty nevíš jak to mám těžký..“ Sice je pravda že mě tyhle zkoušky čekají až za pár let,ale i tak..On totiž celý náš vztah jde kvůli tomuhle do kopru,protože nemá náladu..hádáme se kvůli tomu..prostě všechno špatně…
Doplňuji:
Banán88-klidně víc říct můžeš,já to přežiju a možná to i něco vyřeší..budu jedině ráda..;)

Nejlepší odpověď
carpediem

Je to divné, nikdo nestresuje půl roku před maturou, myslím si, že problém bude jinde.

Pokud jde kvůli zkoušce váš vztah do kopru, tak zvaž zda má takový vztah vůbec smysl řešit. V životě člověka potkají mnohem větší starosti, než nějaká zkouška, kam váš vztah půjde u nich?

Další odpovědi
gecco

Osmnáctiletej kluk, kterej za půl roku „píše zkoušky“ a už nyní je z toho nervózní…
ROFL

  1. je na tom psychicky tak zle, že do letošního Adventu nedožije
  2. kecá

Banán88

:) .. no jo.. solidarita.. empatie.. obecne pochopeni.. emoce.. vyhodnocovani..

Jestli ma pred sebou neco zavazneho, holt se s tim musis smirit a cekat jak vse dopadne, neustala podpora ktera prichazi na neurodnou pudu je sice vysilujici, nicmene je to vztah, plny zvratu, prekvapeni, silnych emoci, zkousky trpelivosti a sebekontroly.. Vztah se buduje v detailech, to ze jde do kopru jak rikas je individualni pohled, treba vubec ne, jen nemas uz silu vice podporit a utapis se v bezradnosti.. Ted ho on oslabuje a ty ho muzes upevnovat, jednou se to zase treba obrati.. Vztah je nevypocitatelny organismus ;) to neni „tamagoci“ nakrmit prebalit pofoukat a je dobre ;) Zrejme to prave vse drzis ve svych rukou, jestli je stresar a nebo je to pro nej z mnoha rozlicnych duvodu velmi dulezite, pak se s tim poper a ber ho tak jak to vnima.. jednou se podobne bude on prat s tvymi potizemi ..
Doplňuji:
… ale ten termin.. na stres je vazne moc daleko ;) mozna za tim bude neco jineho, ale treba take ne.. nechci ti tu vznaset pochybnosti ci te uklidnovat.. jen reaguji na vzneseny dotaz.. mel bych chut rict vice.. ale asi bys nespala dobre ani ty..

ivzez

O jaké zkoušky jde?
Nezdá se mi, že by takhle bláznil jenom
kvůli maturitě nebo přijímačkám na VŠ.

da ny

Zdá se, že přítel nepotřebuje přesvědčovat /pokud se celé předchozí roky neflákal, nemá se čeho obávat/. Jaké měl dosud studijní výsledky? Potřebuje se možná „teprve“ začít učit a tedy více času na učení a méně na Tebe.
Možná potřebuje více „svobody“, volného času.
Nebo jak sama píšěš, jde Váš vztah do kopru a příčina může být úplně jiná, jen ještě nemá odvahu Ti to sdělit.

Banán88

.. omlouvam se za chyby „vznaset a vzneseny“ .. chyba predikce