Jendoslav

Nerozumím textu

Dobrý den, mám už dlouhou dobou jeden problém nerozumím textu respektivě charakter v knize prohlásí nějakou větu a já mu nerozumím nevím co tou větou myslí a ta věta mi přestane dávat smysl. Neví někdo čím to múže být ? Předem děkuji za odpověd

Odpovědi
elkon

Může to být napsáno způsobem, který každý nepochopí.

Kelt

Taky znám pár takových knih, kdy část textu je psaná tak, že nechápu obsah. Třeba Bible. Je škoda, že jsi danou větu tady neuvedl, ale na druhé straně by byla věta vytažena z kontextu a už to není ono. Kdysi dávali film Giordano Bruno a on byl souzen za to, že řekl, aby církev byla chudá a podobně a on jim řekl, aby se ho neptali na jednotlivé věty, ale diskutovali o jeho díle celkově.

paul1

U některých knih, ale i článků v novinách se mi to občas stane. Musím si tu větu přečíst ještě jednou, případně i věty sousední, abych pochopil jejich kontext.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.