Kazatel

Nerozumím sdělení premiéra, nerozhodli jsme se snad dobrovolně Rusko vyhladovět tím, že od něj nebudeme odebírat plyn?

Atd. Tak co to plácá? Napsal bych že kdo seje vítr, sklízí bouři, ale ten kdo si začal zahrávat s energetickou bezpečností ČR opravdu nebylo Rusko, ale EU a my sami.

Nejlepší odpověď
zjentek

Jen zle interpretoval, možná taky byly nedostatky na el. tabuli před ním. Nebo osobní pohnutky (možná by pomohlo zjištění, čím na chalupě topí). Dále může mít rád stand-up show, kdo ví. Těžko říct, když musí držet poker face. Rozhodně tíhne k Volodymirovi a to je svým osobitým způsobem hodně veliký komik.

Další odpovědi
Pepa25

Nechápu, jak tomu mohl někdo nerozuměl. Zkusím pojem energetická bezpečnost lidově: pokud bychom v minulosti nevyloučili z tendru na dostavbu Dukovan Rusy, tak jsme nyní v pr…, protože bychom museli skákat, jak pískají (přijmout jejich pojetí „speciální operace“).

aliendrone

NJN, co naděláš. To měl jako na férovku říci:
"Vážení ovčané, protože jsme zcela imbecilní a nekompetentní vláda, v podstatě jen účelový ad-hoc slepenec lemplů a zlodějů různých typů přesvědčení jednak a druhak tak jako tak MUSÍME POSLUŠNĚ plnit dementní příkazy z Bruselu, musíte si to vyžrat do poslední koruny. Připravte se, že díky nám a naším předchůdcům, tedy DEM(ENT)OKRATICKY zvoleným vládám budete PLATIT jako ještě NIKDY atd…

K úplné „bezchybnosti“ chyběl jen optimistický závěr ve stylu: „Nezapomeňte nám nadále tleskat, protože pravda a láska zvítězí…“ :(

Ten projev je tak dokonalý výsměch českým občanům, že podle mne sesadil z bedny i známý https://www.mo­delarovo.cz/wp-content/upload­s/2018/03/28775/Clip­board03-985x1500.jpg ! :( :( :(

Filip84

A co od nich, pořád, čekáš?

Beztak to mají z těch tlamokrytů, že to furt nosili na tom Gesichtu – kolik, dva roky?, tak nějak. Už z toho mají „zaprděnou“, zaplynovanou hlavu. Teďka když si přečteš kárná rozhodnutí speciálního senátu NSS, tak na státních zastupitelstvích, a občas i na soudech, bývá veselo, něco, jako že se státní zástupkyně napije, a pak se omylem svléká u kolegy v kanceláriu, no a on, jsa bodrý kolega, tak aby v tom jako nebyla sama, tak se taky svleče. A co tam mají oni? Pekarovou? To je sufražetka. Dobře, tak Richterovou: to je kluk. Ještě by jim mohli přidat Lipovskou, to je „svíčková bába“, aby bylo panoptikum kompletní. Do toho mají (snad všichni, ne?) tu „tečku“, teďka jim hrabe, jinak by to nebyli politici, mají tu zaplynovanou hlavu, divné baby tam, a ta „tečka“ není žádná „Miluša Papuša“, tak co když jim to změnilo genetickou strukturu nějakého „vedení“? Nebo jim z toho roste šestý prst na noze?

Nechte je odpočívat v pokoji. Na ty hrůzy to s nimi ještě jde, bude hůř!

Drap

On taky neříkal nic, čemu by měli občané rozumět. Snad jen to, že nám stát podá svou prázdnou ruku.

paul1

Pardon – oprava – „Pepa25“.

paul1

Pardon -oprava – „Pepa25“

EKSOT123

Pepa 25– Je to tak, akorát myslím, že je velmi manipulativní, když se to napíše, jak jsi to napsal. Když se pár důležitých drobností vynechá, na čtenáře to zanechá hned ten „správný“ dojem. – Samozřejmě jsme je z Dukovan vyloučili, protože už tehdy někteří naši specialisté věděli, kam se věci budou ubírat. Dnes už se NATO netají tím, že stovky jejich odborníků na Ukrajině měli za cíl pomoci Ukrajincům dobít zpět dříve ukrajinská území. (Tedy doufejme, že neměli žádné jiné cíle, jak si myslí Rusko.) Proto také naši dělali takový humbuk kolem Vrbětic, a také by v takové situaci bylo bláhové zadat Dukovany Rusům.

Dochy

Alien: K těm slepencům -která vláda byla něčím jiným, než slepencem nekompetentních … lidí? Mám pocit, že většinou je hlavní pro vstup do vlády mediální úspěšnost. Kolik v posledních vládách bylo odborníků a kolik „kašparů“? (Přes jisté emocionální zabarvení poslední věty – herci, zpěváci a další – bez urážky. Netvrdím, že v čele ministerstva nutně musí být odborník/profe­sionál a že herec nemůže odvést dobrou práci)

aliendrone

Pepa25>>> Jak bys sám nazval svoji odpověď? Třeba DEZINFORMACE? ;) :D :D
Kdyby tendr na dostavbu Dukovan vyhrál Rosatom, tak by se nestalo VŮBEC NIC. Víš, ten kdo PLATÍ, TEN ROZHODUJE! A kdyby se Rusům „něco nechtělo“, tak odstoupení od smlouvy, však on by to MILERÁD někdo po nich převzal a jásal by štěstím. Naopak – pokud by naší papíroví tygři byli co k čemu, tak by ještě na tom za daných okolností mohli UŠETŘIT! Vedeme přeci hospodářskou válku, no ne? ;) :D :D

Gus_Fring

Máš špatné informace. Když před pár měsící stavěli Rusové jadernou elektrárnu v Bělorusku, používali X let starou technologii, kterou nepoužívá žádná země na naší nebo lepší úrovni (mimochodem, Bělorusům přestavala ta elektrárna fungovat hned první den).

Takže, pokud by nás začali vydírat, ať je podpoříme ve válce anebo si třeba vymysleli, že chtějí více peněz, tak bychom měli vážné problémy a stálo by nás to spoustu peněz. Ale Babišovcům a Okamurovcům na tom asi nesejde, co?

paul1

„Gus Fring“ – díky za informaci, nevěděl jsem o tom. Dtto „Papa25“.