AnnMary

Neresitelne vyzvednuti dopisu?

Manzelovi se stal uraz a bude dlouhodobe v nemocnici. Na jeho jmeno prisla vyzva k vyzvednuti doporuceneho dopisu a dopisu do vlastnich rukou. Jak postupovat, abych je mohla vyzvednou ja jako manzelka?

Odpovědi
Edison

Vzadu na výzvě je poučení. Pokud není uvedeno „výhradně do rukou adresáta“, je to řešitelné vždy. „Výhradně do rukou adresáta“ lze pouze na ověřenou plnou moc.

autacek

Je to úplně prosté, po konci úložní lhůty ten super tajný dopis do vlastních rukou hodí pošťák jen tak do schránky a tímto dnem se považuje písemnost za doručenou. Obyčejný doporučený dopis Vám vydají bez větších potíží.

nyjono

Neřešitelné??? Nepřeháněj.
Zálwží na odsílateli. A co je dopis zač.
Některé vhodí pošťák po uplynutí ložní doby do schránky, jiné se vrací na adresu odesílatele. Tak na poště zjistit, od koho dopis je a případně se domluvit.