Rokio

Nepřijde vám přestup ze střední na vysokou školu jako velký skok? Uvítali byste plynulejší zvyšování obtížnosti?

Podle mě je chyba, že rozdíly mezi základní, střední a vysokou školou jsou tak propastné. Dle mého názoru by bylo lepší, pokud by rozdíly v obtížnosti byly sice stupňovité, ale ne skokové v době, kdy se jde na školu vyššího stupně.

Co si o tom myslíte? Jaký je váš názor na tuto problematiku?

Nejlepší odpověď
Drap

Nezdá. Každá škola ma svůj systém, který by měli i průměrní žáci bez obtíží zvladat.

Další odpovědi
quentos

Nezdá, pokud se přechází z gymnázia. Gymnázium je jako příprava na VŠ ideální.

Mc Merkurion

… na vysokou školu primárně připravují gymnázia, že z některých „elitních“ škol je těžký přechod na vysokou, je způsoben jejich „výbornou“ kvalitou vzdělání …
… přechod mezi jednotlivými stupni škol je pro průměrného studenta bezproblémový …

ivzez

Formulací otázky dáváš najevo, že i ty víš, že jde o vyšší stupeň
vzdělávání, nikoliv o další vyšší ročník stejné školy.

Podle mne je ten skok na místě. Naopak mi hrozně vadí postupné
„snižování laťky“, aby se na SŠ a následně na VŠ dostalo co nejvíce lidí.
To podle mne není v pořádku.