Mr. Marek

Nepřehání to už Donald Trump?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/cla­nek/bidenova-migracni-politika-zkolabovala-40356429
Už aby skončil…tak počkat…
Přiznají si Joe Biden a jeho příznivci, že to evidentně nezvládá?

Nejlepší odpověď
Speed77

Trumpovým příznivcem taky nejsem, ale že Biden je mimo je jasné už dávno. Není z nejmladších, mivá menší výpadky a nejspíš nastupuje stařecká demence (řekl už spoustu zmatených nesmyslů, které tomu nasvědčují). A to prý chce v příštích volbách taky kandidovat (to říkal i Trump, ale ten má větší šance, že ještě bude naživu).
Co čekat, hned, jak nastoupil, tak zrušil většinu věcí, které zavedl/prosadil Trump, hned se rozhodl zvýšit daně a prosazovat protekcionismus. Rušení smluv, nevýhodné smlouvy, zavedení cel, provokace (řeči) a podobně. Dále jeho nízka aktivita, neučást a prázdné řeči o činech, o setkání, spolupráci,.. propagace s LGBT komunitou, „bezpohlavními“ a podobnými a to jen za účelem vlastní popularity.
Jinak to byly jen řeči a nic nevykonal, z takzvaných slibů udělal kulové a to málo, co udělal je úplné minimum o které se pořádně sám nestaral.
Některým byl a stále je sympatický. Bohužel o něm vědí kulové a sympatický jim je jen po ksychtíku (sympatický usměvavý děda – i když je to jen obrazm který nic neznamená).
Trumpovy postupy často nebyly chvályhodné, ale Bidenovo působení je doteď spíš zavrženíhodné. Trump si hlavně neviděl do huby a měl taky občas blbé řeči. Pořád ale lepší než Biden.
Dosud je Biden ve funkci neznámější svým „kousajícím psem.“

Další odpovědi
Kepler

Neodvažuji se soudit politiku obou prezidentů, protože o této problematice toho mnoho nevím. V každém případě to je ale pořádný problém. On ten průšvih s migrací se netýká jen USA, ale i Evropy. Vypadá to tak, že co nevyřešily války, to migranti zvládnou levou zadní.

Drap

Co Trump? O něm přece článek neni. Nemá s touto krizí nic společného. To že to takto může dopadnout, bylo zřejmé už před volbami. Svádět tuto krizi na Trumpa, když ji nezavinil je neopodstatněné. Mimo to se se současnému prezidentovi hlasy Latinoameričanů ohromně hodily.

Pepa25

Sorry, ale toto je skoro na nahlášení – vlastní to ani není otázka, ale tvrzení převzaté z titulku. Přitom to ani není pravda, jak se píše i v článku. Má smysl tady řešit nesmyslné titulky?

Ametyst

Bidenova vítací politika je vražedná. Dobře poslouchejte čísla, počty zadržených, počty mrtvých, množství zachycených drog. Doporučuji i tiskovou konferenci guvernéra státu Texas Grega Abbotta, jaké mají na hranicích problémy. A federální vláda nedělá nic. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3_U5jlob-P8

ten který je

Oni už to přiznávají i někteří demokraté.Myslím si,že jeho zelená politika vůči ropným společnostem a omezování svobody vlastnit zbraně tvrdě narazí.O jeho diplomatických schopnostech ani nemluvě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Bystří pochopí smysl otázky ;)

Ametyst

Tohle je také zajímavé: za Trumpa ječely hollywoodské hvězdy, jak nehumánní je zadržovat ilegály a cpát je do detence- a teď, když vítací politikou Bidena detenční střediska 10× překračují kapacitu a uprchlíci se mačkají jeden na druhém, tak celebrity mlčí: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ra1rRcRLI­EY Senátor Ted Cruz byl vyháněn, aby nefilmoval.

Mr. Marek

Žádnou sebereflexi nelze čekat, vždyť by přiznali chybu, a také, že Republikáni měli pravdu. To bude vystřízlivění nejen v USA. Roste napětí na Ukrajině, v Severní Koreji, v Číně a konče nesmyslnou provokací Ruska. A nejslabší prezident v dějinách USA je již zpochybňován i ze strany Demokratické strany.

Ametyst

Mr.Marek: Však už se Biden podřekl o prezidentce Harrisové. To není žádné překvapení, kdo tahá za nitky. Lidé budou rádi vzpomínat na Trumpa, protože teď bude vládnout chaos typu blm vpřed, cancel culture, a konec svobody. Blbé je, že cokoliv se kdy šustlo v USA, procedilo se i do Evropy.

Mr. Marek

Tak snad ne, tohle není něco k následování.

Ametyst

Evropská unie si notuje s americkými Demokraty, a odtamtud nelze čekat ani nic chytrého, ani sebezáchovného. Ale sebezničujícího. Půjdeme příkladem v zelené politice, aby nás pak ekonomickým růstem předběhlo i Somálsko. A samosebou asijské země.

Mr. Marek

Kepler: Právě, politika otevřených dveří nefunguje, ale když se někdo nepoučí…

Speed77

Třeba tady v Evropě je problém, že ti migranti tu prostě chodí ať už příjmeme nebo ne (některé státy jsou otevřenější, jiní uzavřenější). Oni prostě utíkají z těch válkou, kriminalitou a teroristy zasažených oblastí. Pak už si je ty státy jen přehazují a i ti, kteří mají otevřenější dvěře, nevědí, co s nimi. Chtějí je příjmat, ale nemají žádný plán a stěhují je do táborů a pak to hrozně chaotický řeší/neřeší.
Kdyby alespoň měli nějaký postup, systém, jak je přijmout, kam dát, zapsat, zaevidovat, hlídat a podobně. Zcela bez řádu a organizovaného postupu. To je pak jasné, že to nefunguje.

Mr. Marek

Ano systém. Systém nedirektivní. Jsem pro větší kompetence národních států, protože centralizovaná Unie prakticky selhala. Evropa nemůže převzít odpovědnost za půlku světa. Takže ti, kteří nesplní podmínky (např. nemají ani legitimaci), je nutné návrat do jejich zemí.

Speed77

*propagace a spolupráce s LGBT komunitou

Mr. Marek

A ještě je známý tím, jak se jeho manželka schovala v letadle :D

Speed77

Nj. :D A někteří ještě vyzdvihují jeho „úžasný“ záchranný balík, který ale vůbec není úžasný ani záchranný – naopak.

Mr. Marek

Zadluží USA a jen tak se z toho nevyhrabou. Proto rekordní zvýšení daní.

Ametyst

zvýšení daní- průvodní jev nástupu socializmu a přerozdělovací politiky. Je to opak daňových pobídek pro malé podnikání.