darius

Nepravidelné sloveso na Y

Ahojte! Je nějáké sloveso v příčestí minulém (III), které obshahuje „Y“?
Doplňuji:
Jejda, omlouvám se! Já jsem myslel angličtinu 🙂 Ale i přesto děkuji 😉

Nejlepší odpověď
anonym

Snad vrýt – vryl, mýt – myl (třeba auto), krýt – kryl asi i být – byl. Myslím, že jde o příčestí minulá a asi by se jich našlo více. Nevím, co míníte v češtině pojmem nepravidelná slovesa a co znamená ta III. Nepravidelná slovesa obsahuje každý anglický slovníček – tam jich je asi nejvíc. Bohužel, už jsem dost dlouho ze školy, tak snad Vám to bude takto stačit. Zdravím.

Další odpovědi
IK

babysit, babysat asi nepočítáš