Tomino76

Za jakých podmínek dostanu neoprávněně inkasované prostředky exekutorským vykonavatelem zpět?

Zdravím. Podával jsem si návrh na oddlužení. Včera tj. 30.7. mě navštívil exekutor s příkazem sepsal majetek a já mu zaslal na účet částku 5000 Kč na snížení dluhu. Pozdě odpoledne se mi ozvala firma která dělala můj nnávrh na oddlužení, že od 29.7. jsem v insolvenčním rejstříku aa tudíž ode mě neměl co chtít. Za jakých podmínek a kdy dostanu tyhle peníze zpět?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vyzvěte exekutora písemně, doporučenou poštou o okamžité vrácení té částky. Stanovte mu přiměřený termín a pohrozte, že pokud to nevrátí, obrátíte se na soud. K výzvě doložte usnesení o insolvenci.

Pokud jste v insolvenci, tak vám zůstává jen minimum a to je ze zákona nedotknutelné.

Další odpovědi
msi

Musí ti přijít Vyhláška ještě, kterou ukazuješ případným návštěvám.

Tomino76

Tu už mám, došlo dneska poštou. Díky

David Vozák

Dobrý den.

Obávám se, že sám od sebe Vám exekutor peníze zpět nezašle. Osobou, která je může od exekutora vymoci, je insolvenční správce. Ten bude jmenován po povolení oddlužení. Ještě máte možnost podat návrh na soud, aby úkon, kterým exekutor inkasoval od Vás peníze, prohlásil za neúčinný

S pozdravem

JUDr. David Vozák