Avatar uživatele
Tomino76

Za jakých podmínek dostanu neoprávněně inkasované prostředky exekutorským vykonavatelem zpět?

Zdravím. Podával jsem si návrh na oddlužení. Včera tj. 30.7. mě navštívil exekutor s příkazem sepsal majetek a já mu zaslal na účet částku 5000 Kč na snížení dluhu. Pozdě odpoledne se mi ozvala firma která dělala můj nnávrh na oddlužení, že od 29.7. jsem v insolvenčním rejstříku aa tudíž ode mě neměl co chtít. Za jakých podmínek a kdy dostanu tyhle peníze zpět?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Vyzvěte exekutora písemně, doporučenou poštou o okamžité vrácení té částky. Stanovte mu přiměřený termín a pohrozte, že pokud to nevrátí, obrátíte se na soud. K výzvě doložte usnesení o insolvenci.

Pokud jste v insolvenci, tak vám zůstává jen minimum a to je ze zákona nedotknutelné.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
msi

Musí ti přijít Vyhláška ještě, kterou ukazuješ případným návštěvám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tomino76

Tu už mám, došlo dneska poštou. Díky

před 3556 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
David Vozák

Dobrý den.

Obávám se, že sám od sebe Vám exekutor peníze zpět nezašle. Osobou, která je může od exekutora vymoci, je insolvenční správce. Ten bude jmenován po povolení oddlužení. Ještě máte možnost podat návrh na soud, aby úkon, kterým exekutor inkasoval od Vás peníze, prohlásil za neúčinný

S pozdravem

JUDr. David Vozák

před 3546 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek