kurec

Neničí sauna spermie ve varlatech?

Odpovědi
marci1

Bohužel ano, sauna je téměř upraží. ☹
Po cvičení si mnoho pánů dopřeje relaxační saunu. Neuvědomují si však, že teplo může být nebezpečné pro jejich sperma. Výzkum prokázal, že sauna je téměř upraží.
Muži, kteří tráví v sauně 15 minut alespoň dvakrát týdně po dobu tří měsíců, mohli zaznamenat okamžitý pokles množství spermií. Původní zdravý stav se obnoví až po půl roce bez sauny.
Aby dokázali produkovat zdravé spermie, varlata by měly být průběžně uchovávat při teplotě, která je o dva stupně nižší, než je teplota jádra těla, tedy 36,6 stupňů Celsia. Právě to je důvod, proč varlata visí. Jakýkoliv vnější vliv, který zvýší jejich teplotu, má automaticky negativní vliv na tvorbu spermií.
Autor studie Andrea Garolla z Univerzity v Padově v Itálii varuje i před jinými zdroji tepla, které působí na citlivé mužské partie. Jde o přijímané tekutiny, horká koupel nebo notebook.
Přílišné teplo tedy množství spermií škodí. Pokud chcete naopak zvýšit jejich kvalitu, měli byste sníst asi 75 g vlašských ořechů denně. Jen hrst ořechů dokáže podle mnoha výzkumů zlepšit kvalitu semene, což se může hodit, pokud plánujete potomka. 🙂
https://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/pa­nove-pozor-pravidelne-saunovani-uvari-spermie-jak-na-lepsi-kvalitu-spermii/

Drap

Neničí

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.