Avatar uživatele
Kepler

Není nesmysl uvádění absolutního počtu nově nakažených?

Každý den se přece na covid testuje jiný počet lidí. Nemělo by se spíš uvádět procento pozitivních? To už by snad mělo nějakou vypovídající hodnotu.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, marci1, aliendrone před 1324 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Údaj o procentu pozitivních testů se uvádí (je to třetí graf – viz níže). Zase má omezenou vypavídací schopnost v tom, že nezohledňuje intenzitu testování … Prostě každý úhel pohledu má něco.

Zdroj: https://onemocneni-aktualne.mzcr­.cz/covid-19

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Myslím, že je to fuk, už jen proto, že jde o oficiální data. Zkušnost (celoživotní) mi praví, že když oficiální místa tvrdí, že elektřina se zdražovat nebude, tak vzápětí podraží. Nebo že „ekonomická situace je OK“, a krize se týká jen „marginálního počtu bankovních subjektů někde v daleké Emerice“, je BIG průser na spadnutí a tak podobně. :(

S ohledm na to, že tak jako tak situaci nijak zvlášť (efektivně) ovlivnit nemůžeš bych se tím moc netrápil. Navíc i správná čísla mohou být zavádějící, záleží na způsobu jejich podání – podívej třebas na doslova „onanii“ s průměrnou mzdou. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Každý den se uvádí počet nakažených na 100 000 lidí. A to je co? Procenta snad umíš!! Nicméně ta chyba vzniklá počtem testovaných je tam stejně. Vzhledem k přesnosti je ale tak malá, že v podstatě nehraje roli. Pravý stav se stejně nezveřejní kvůli panice!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Určitě jako chemik víš, že výsledky se mohou lišit, a že se počítá absolutní a relativní chyba. Nějaké statistické metody počtu nemocných lidí nemohou být jednoznačné a přesné, tak mne to nevzrušuje. Ostatně na začátku tohoto rozložení nemocných po okresech se údaje z jednoho místa lišily podle zdroje. Takže Franta udělal horní konec, Marie dolní konec, každý to pak násobil 2 a každému vyšlo něco jiného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek