Avatar uživatele
bolak

Není to pro prodavačky, lékárnice a podobný individua otravný, když musí každýmu člověku kterej je pozdraví odpovědět…

…„dobrý den“, třeba 500× denně?
Doplňuji:
Samba: Já bych teda asi nemoch bejt prodavačkou, mě by to vyloženě štvalo. Jedněé, a to je dobrej nápad na patent, vymyslet zařízení, který by bylo součástí tečky čárovejch kódů a který při každým načtení kódu řeklo > http://ctrlq.or­g/files/listen/d22e3247­93817c33af4a985045cd3d04­.mp3

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, kapka, johana 56, suaeda, briketka10 před 3972 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Fíková

Člověk si zvykne. Za mě: mnohem otravnější je jednání s individuem, které pozdravit neumí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HugoCharles

Možná ano, ale je to část jejich práce. Mě vůbec nezajímá, že zdravila 500 lidí předemnou, ale když se bude chovat hnusně, tak tam taky příště nemusím jít a můžu jít ke konkurenci..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

To dělají, nebo by teda dělat měli všichni, co pracují s lidmi, od prodavačky po lékaře.Jak by to vypadalo, kdybys přišel třeba na úřad, pozdravil a oni ne? Všimla jsem si, že to prodavačky mají dokonce i napsané-POZDRAVIT…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mne zase rozesměje, že kamkoliv vlezu, tak si ze mne dělají „dobrý den“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Pozdravit je slušnost. Jak od příchozího tak od domácího. Ale nevím zda to bude jen můj postřeh. V cizině V Rakousku, Německu nebo Švýcarsku jsem nepostřehl, že by pokladní v supermarketu moc zdravily. Možná si to neuvědomuji. Možná, že v Čechách se slušností šlo v supermarketech ještě dále než jinde.
Co se týče slušnosti a pozdravení mi nejvíc překvapilo Švýcarsko. Ve Švýcarsku si v čekárně před ordinací lékař osobně vyzvedne pacienta, kterého pozdraví, podá mu ruku a pokud se neznají tak se představí. Ne tak jako u nás. Urvaná a většinou nesympatická sestra, která z výrazem (co tady pohledáváte) zařve – další.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

To je soucasti prace, tedy obchodu. Pokud je cena leku v lepsim pripade stejna, tak se zakaznici rozhodnou podle pece, kde jsou na ne vic mili a lepe vse vysvetli. Pokud by tam byl hulvat tak odejdou jinam. A zakaznici plati a tedy diky nim je prace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Araxis

ono už to jde tak automaticky že nad tím dotyčná prodavačka,prodavač nepřemýšlí.Z vlas­tních zkušeností a z jiných krajů můžu potvrdit že jsou milejší když jim začína šichta.HODINU do konce zavíračky už nezdraví a koukají co vůbec od nich potřebujete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

kolikrát za den pozdraví normální pracující člověk za den?? Také dostkrát a dá se to vydržet. Pro mě je základ pozdravit kamkoliv kam příjdu a jsem milej jak to jde, protože moc lidí za den nepotěší 🙂
Když vidím, nezájem u druhé strany, tak mu to reflektuji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek