hapiky

Není to na prodej, ale koupit se to dá. Co to znamená?

Nejlepší odpověď
Rokio

Například rána pěstí. Tu můžeš koupit a není na prodej.

Další odpovědi
annas

Vycházím z přeneseného významu slovesa koupit. = podplatit někoho, nějak získat něčí důvěru apod.

Také se používá např. při hře v karty – získal l jsem špatnou kartu, tedy jsem špatně koupil.

Nebo jak jsem koupila, tak předávám (prodávám) – – říkám jen to, co jsem slyšela.

Sice nevím,, proč jste použil kategorie auta, protože koupit se dá leccos, ale i leckdo., tedy i ten, který nic neprodává. Nebo prodává „za úplatek“.

Autista

Seženeš to, ale ne u nás/ Seženeš to, ale ne legálně…

DoTazatel

Nikdo to nenabízí, ale to neznemená, že se to nedá koupit (když se nabídneš, že to koupíš – projevíš zájem). Nebyla žádná nabídka, ale přesto si měl poptávku (po něčem, co nebylo nabízeno).
Ne všechno je na prodej, ale všechno se dá koupit.

zjentek

To znamená, že koupit lze prakticky i to, co není na prodej. (;

hapiky

annas: Sekl jsem se o jedno políčko.
Jeden muž řekl tento výraz bazarystovy, aby zřejmě získal větší cenu, nebo co.

annas

hapiky – stane se. Ale musím říct, že jsem uvažoval,a že jde o úplatek při koupi auta, ale to jedna z možností. Je jich mnohem víc.