Rokio

Není blud, když si člověk myslí, že psychiatrický pacient se chová dobře pouze a jen díky lékům?

Je spousta psychiatrických pacientů, kteří i před léčbou zvládali své sociální role. Chodili do práce, či školy podle věku. Jenom někteří z nich začali jevit příznaky určité poruchy.

Když člověk duševně onemocní, nemá problémy se vším, ale jen s něčím. Je velmi vzácné, aby člověk, který duševně onemocněl, měl posléze problémy se všemi oblastmi života.

Člověka ovlivňuje všechno, a proto medikace není všemocná. Když máte například cukrovku, tachykardii, nebo počínající demenci, také nestačí jen vrát léky, ale změnit svůj životní styl a další činy, které jsou k tomu potřeba.

A přesto si někteří lidé myslí, či jsou dokonce přesvědčeni, že duševní nemoc je jiná liga a pouze u ní je to jen o lécích, i když u většiny (nebo snad všech) nemocí se musí udělat něco více, aby se stabilizovala a posléze vyléčila.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Rokio, napsal jsi to moc dobře. Není to jen o lécích. Kromě toho, psychiatrický pacient může být dosud zdravý člověk, kterému se naráz zhroutil svět. Prožil životní tragédii a okolí mu vůbec nepomohlo. Nezvládl to sám.

Další odpovědi
elkon

Některé diagnózy se bez léků neobejdou. Ale to ti řekne lékař. Jsou to natolik vážné věci, že nemá smysl žádat laiky o radu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.