Nenastoupení výkonu trestu

Mohou mne trestně stíhat, když nástup trestu jsem obdržel v roce 2008, tedy když ještě nenastoupení nebylo trestním činem? Trest jsem již vykonal v roce 2011(3 měsíce).Do výkonu mne dodala PČR v Lednu 2011, tedy po třech letech. Děkuji za odpovědˇ.

Nejlepší odpověď
Fidel

Myslím si, že se na to vykašlou. Ale také si myslím, že by mohli. Vy jste se dopustil pokračovacího trestného činu, který jste započal za účinnosti starého tr. zákona, a pokračoval jste v páchání TČ i v novém (od 1.1.2010) do ledna 2011. Myslím si, že by mohli, ale pokud s tr. stíháním nezačali, tak si myslím, že už ani nezačnou (protože se trest obvykle spojuje, aby pachatel nezdrhl)