huxa

nemůžu najít protiklad ke slovu podporovat, pomůžete mi prosím?

s nějakou osobou se podporujete, pomáháte si, pomohli byste mi prosím nalést nějaké jednoslovné protiklady? :) mám to do básničky, děkuji moc :)

Nejlepší odpověď
annas

Sloveso má víc významů.

Podporovat = poskytovat pomoc, usnadňovat něco.

Antonyma – brzdit, překážet, ukončit podporu, ignorovat, nevšímat si (synonyma, která mají podobný význam).

Další odpovědi
Reuef

škodit, sabotovat…

Anuket

U slova podporovat (obecně, když se nezabývám, či neznám konkrétní význam) bych dala jako antonymum slovo odpuzovat.