Lucimia

Nemůže najít práci

Můj přítel vůbec nemůže najít práci. Dokončuje VŠ v oboru cestovní ruch. Problém je v tom že navzdory oboru, který vystudoval, by chtěl dělat ve statistice. Sám se o to dost zajímá a seminárky a jiné práce ve škole dělal dost statisticky zaměřené. Bohužel, bez školy v tomto oboru ho nikde nechtějí vzít, natož když nemá praxi…
Myslíte si, že má nějakou šanci dostat práci ve statistice nebo si má něco hledat v cestovních ruchu?

Odpovědi
atriplex

Na to nelze odpovědět, neboť neznáme tvého přítele. Pokud je to čistý absolvent bez praxe, tak je předpoklad, že práci nenajde a to ani v cestovním ruchu. V současné době, při nadbytku pracovníků a nedostatku pracovních míst, zaměstnavatelé volí pro ně to nejlepší a to zaměstnance s praxí. Každopádně by měl přítel začít hledat v inzerátech, obyčejně se práce najde v průměru na 60. pokus a trvá to nejméně čtvrt roku. Pokud jej zajímá konkrétní obor, tak doporučuji kontaktovat personalisty konkrétních firem. Hodně zdaru!