javorkovam

Nemocenské dávky

Dobrý den, jsem na nemocenské od 17.5. Od 9. 7. jsem nastoupila na mateřskou, tudíž mi k 8. 7. skončila nemocenská. Chci se zeptat, kdy by mi měly přijít vyplacené nemocenské dávky, protože zatím mi nepřišla ani koruna a jaké doklady bych měla sociálce, nebo zaměstnavateli předložit.

Nejlepší odpověď
standa

Jak jsem již psal v předešlé odpovědi (viz zdroj), nemocenské dávky za měsíc červen byste měla v horším případě dostat až ke konci měsíce července (25–30ti denní lhůta ode dne 30.6.).

A dávky za červenec (včetně mateřské) dostanete až hluboko v srpnu ☹

Doklady musíte předkládat zaměstnavateli a v případě nástupu na MD to bude ´speciální´ doklad od lékaře o nástupu na mateřskou.

Doporučuji si u zaměstnavatele ověřit v jakých termínech tyto doklady předkládal a bude předkládat na sociálku…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/od-17-kvetna-jsem-na-nemocenske-kdy-by-mi-mela-prijit-slozenka-ze-socialky