javorkovam

Od 17. května jsem na nemocenské, kdy by mi měla přijít složenka ze sociálky?

Nejlepší odpověď
standa

Protože sociálka vám bude platit nemocenskou až od 31.5. *) a protože se platí zpětně, tak počítejte se složenkou, tedy s penězi za první půlku měsíce června až koncem června nebo možná až v červenci…

To vše za předpokladu, že neschopenka byla správně vyplněná, podepsaná a zaměstnavatelem v potřebné době předána na OSSZ.

*) prvních 14 dní nemoci (resp. za 4.-14. pracovní den) vám hradí zaměstnavatel
Doplňuji:
Předchozí odpověď upřesňuji (učinil jsem dotaz na OSSZ) o tyto ´nepříjemnosti:

  • sociálka má 30ti denní lhůtu pro zpracování neschopenky a odeslání peněz
  • takže ve vašem případě s penězi počítejte nejdříve za 25–30 dní ode dne skončení nemoci, resp. od 30.6., pokud by nemoc pokračovala i do července.

Další odpovědi
nabubindes

musím se nad sebou zamyslet, tento problém jsem nikdy neřešil

člověk

pokud pracujete v organizaci nad dvacet zaměstnanců,bude vám to proplácet zaměstnavatel,do dvaceti to dělá socialka
A POHLÍDEJTE SI TO,JSOU TAM JENOM LIDÉ A NĚKDY TO POŘÁDNĚ+ ZBABŘOU,PROTOŽE SE NEJEDNÁ O NĚ.