talka

Neměly by se nechat vyjádřit DĚTI k výuce snadného esperanta?

„Tri ctvrtiny rodicu si mysli, ze jazyky ve skole detem nestaci.“ Nenutí rodiče nesmyslně děti do výuky jazyků – vždyť to bude výhodné, že?!
Doplňuji:
Zpráva uveřejněna ČTK!!!

Nejlepší odpověď
Drap

Jak víš že právě tři čtvrtiny ?

Další odpovědi
Mc Merkurion

k čemu to bude,se učit něco co v životě neupotřebí,zbytečně zmařenej čs
as a peníze daňovejch poplatníků,kteří platí učitele…

…jo,a povídej mi něco o budoucnosti,já se učil ruštinu,protože až vyrostu,vyhraje proletariát všude a mluvit se bude jen rusky…

a vzhledem k tvé další otázce,bych ti doporučil zvolit jinou adresu,tady na tomto webu,i kdyby chtěl,tak s tim nikdo nic neudělá

a opakovat pořád donekonečna jedno téma omrzí…

Questman

Tvá otázka je zmatečná.
Možnost volby dětí je omezená inteligencí jejich vychovatelů, podle mě by to mělo být založené na domluvě a na zdravém rozumu (když vidím, že i prostá angličtina mu dělá problémy, budu hledat jiné zaměření a nebudu ho nutit do dalších jazyků, pokud nebude samo chtít).

Co myslíš tou výukou esperanta? Chystá se snad ministerstvo školství zavést povinnou výuku esperanta ve školách, nebo jak to myslíš? :)

anonym

Odkdy děti by měly rozhodovat o tom, co se bude na školách vyučovat?
A esperanto je možná snadný jazyk, ale snad dobrý (praktický) nápad se moc neuchytil a dnes se téměř nepoužívá.
Na co by bylo českým dětem, že by uměly mluvit esperantem? Aby tak mluvily mezi sebou?
To by muselo dojít k celosvětové povinnosti zavést esperanto do škol. A k tomu určitě nedojde. Celý svět užívá
k univerzální komunikaci světové jazyky, hlavně angličtinu.

Questman

talka
můžu poprosit o link? Nemůžu dohledat :(

Mc Merkurion

zde:
http://www.bles­k.cz/clanek/li­ve-zpravy/256637/tri-ctvrtiny-rodicu-si-mysli-ze-jazyky-ve-skole-detem-nestaci.html

Questman

A je jasno :D
Tak teď je mi trapně, že na takový dotaz vůbec reaguji :D