Kepler

Neměl by se vztah k hlupákům konečně narovnat?

„Vztah k hlupákům se neustále zlepšuje. Představte si, že ještě ve Švejkově době pro blbost superarbitrovali.“
Gabriel Laub, český esejista a novinář 1928 – 1998

Mohli by být superarbitrováni někteří členové vlády?

Nejlepší odpověď
still

pro hlupáka každý hloupý

Další odpovědi
gecco

Hochu – „členové vlády“ (politikové obecně) nejsou hloupí…
Jsou vy*hcaní…
Proti tomu zafungují jen precizně formulované zákony

  1. politické – ale to by je museli vymyslet a přijmout sami proti sobě (což je nemyslitelné)
  2. obecně platné i bez jejich formulace (sociologické, fyzikální…)

😉
Gravitace, např., funguje i bez její (libovolné) definice…
Podobně (za)funguje i neudržitelnost momentální české (evropské) politiky (ptáš-li se na ni) – a to naprosto bez ohledu na preference a tužby voličů…
😉
___
BTW – „superarbitrace pro blbost“ je vlastně odejmutím povinností se zachováním práv…
Krátkodobě to funguje (v sociálním zřízení)… Dlouhodobě ale zase přežijí jen ti „neabitrovaní“ – příroda ´blbost´ eliminuje…
😉

ivzez

Vy i pan Laub máte pravdu:
Vztah k hlupákům se neustále zlepšuje.

Dokladem je naše školství, které jim vychází čím dál víc vstříc.
Tím nemíním inkluzi, tím míním všeobecné snižování laťky. Co
dříve museli znát maturanti, dnes stačí bakalářům…

led

Hlupák nechápe, že je hlupák, len nerozumie, čo iní od neho chcú.
Nerozumiem, čo chcete touto otázkou? …aha, ale to nemôžem priznávať, pretože definícia hlupáka by bola identická s definíciou mojej osoby.

„Mohli by být superarbitrováni někteří členové vlády?“
Hlupák sa nedostane na špičku spoločnosti, pokiaľ moc neprevzal dedične ako napríklad v roku 1380 francúzsky Karol VI. z dynastie Valois, ktorý to od „Milovaného“ dotiahol až k „Šialenému“.
V súčasnej dobe, keď predstavitelia vlády a zákonodárnych orgánov sa volia, bol by to zázrak hodný zápisu v Guinnessovej knihe rekordov, keby sa väčšina voličov zhodla na „Ano“ pri voľbe hlupáka ako predstaviteľa štátu. Členovia ktorejkoľvek volenej vlády môžu byť čokoľvek iné, ale nikdy nie hlupáci.

klumprt

Dneska už na hlupáka ani nenarazíš. Je to samej dysgrafik, dyslektik, dyskalkulik, ADHD,… Dřív se jim říkalo prostě blbci a od začátku byli vedení k tomu, že nejvíc jim to bude slušet s lopatou. Dneska se dyskalkulikovi radši přidá u písemky extra deset minut, aby to zvládl. Jestli pak mu přidá deset minut na splnění úkolu i zaměstnavatel, se nějak neřeší.
Promiňte, pokud jsem se některého dys- dotknul.

Jiří Bohumil

Superarbitrace členů vlády by byla neúčinná. Pokud by tomu bylo tak, jak říká gecco, že by jim byly odebrány povinnosti a ponechána práva, no potěš pánbu. Podstatně účinnější by byla „defenestrace“, která se v historii úspěšně a účinně používala.
Nebo „novodobě“ Kalašnikov, jak prohlásil jeden, zde raději nejmenovaný politik. A s tímto musím v současné době souhlasit.
Musíme si přiznat, že když to prohlásil, byl to zřejmě projev jeho momentálního „vizionářství“. Snad to tušil, že k něčemu takovému dojde.
Ale v minulosti v politice sám nadělal taky pěkné množství „bot“. A tam mu jeho „vizionářství“ nějak nefungovalo.:-(((

cukrar

Kdo hodnotí, že zrovna tento člen vlády je takový hlupák, že by musel být superarbitrován za hloupost? V tomto kontextu to můžete předvést ve volbách, že nebudete volit stranu hlupáků.
Píšete hlupáci a pak zase velmi inteligentní?
O něčem to svědčí..

Šidlo

v Česku alebo na Slovensku?

lebo u nás sú samí géniovia – z učňovky k maturite za polroka, bakalára z práva za rok, magistra spolu s Judr dávajú za dva roky – a to celé externe!

nehovoriac o tom, že aj taký Kotleba je bývalý učiteľ informatiky na gymnáziu má Ing a Mgr......jeho pravá ruka Uhrík učil na STU s PhD.....ani neviem, či ho vyhodili

to, čo píšem hore je pravda, nie irónia (okrem géniov)

to, že v spoločnosti bujnie antiintelektu­alizmus, je vec druhá........ale nebolo to za socíka ešte oveľa horšie (naozaj sa pýtam, som porevolučný ročník)?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Ano, to dělám celý život. Jsem chemik, puško.

Kepler

still: jiný zase kopíruje Forest Gumpa.

Kepler

cukrar: není řeč o IQ, ale o nepochopení úlohy politika. Myslím, že to naposledy chápal TGM.

Kepler

V tomto směru byl i Švejk daleko moudřejší, než ti dnešní podrazáci.

Kepler

Myslím, že hlupáky ve vládě jsem jasně definoval v předchozím příspěvku níže, aspoň podle mého názoru.
Defenestrace, ani kalašnikov není řešení, Bohumile.

Jiří Bohumil

Jo, ale té defenestrace a kalašnikova se bojí jak inteligentní, tak vychcaní a nakonec i ten obyčejně hloupý. Tyto prostředky platí na všechny. A pokud by měli z něčeho strach, tak se k těm korýtkům nebudou tak cpát a nebudou dělat a využívat politiku jenom pro svůj prospěch. A měli by šanci dělat politiku i ti, kteří by ji dělali z přesvědčení a pro lidi. Takoví, kteří by strach mít nemuseli.

Kepler

To máš recht, ale proti kalašnikům soupeř vytáhne ještě silnější zbraně a zas je všechno v prdeli. Ovšem kdyby měl moudrý politik podporu i prostého lidu, to by byl ideál. Asi jsem navzdory věku přece jenom dost naivní.

luckykubrt

Tak to zkus napsat členům IS. Oni se na tvé řešení ptát nebudou. ☹

Kepler

gecco: politikové zapomínají, že jsou pouhými zaměstnanci volitelů a voličů a že by se podle toho měli chovat. Ale nechovají, myslí jen na svoje korýtko a moc strany. Ano, jsou vychcaní a velmi inteligentní a na svůj národ nemyslí. Právě proto by měli být superarbitrováni, protože taková „politika“ je velmi krátkozraká.

luckykubrt

Myslíš jako to chce Tomio Okamura ? Odvolatelnost politiků ? S tím lze jen souhlasit, ale ti, kteří jsou u moci se ji dobrovolně nevzdají. Kdyby byli chytří jako král Šalamoun společnost by i vzkvétala pod jejich vládou. Panuje-li však ničemný přináší to jen utrpení. V jedné moudré knize je napsáno, že člověk panuje nad člověkem k jeho škodě. To se má brzy změnit pod vládou Božího království, kde budou lidé šťastni.

Kepler

Nemyslím Pitomia Okamuru. Odvolávat lze i dnes, jak vidno. Král Šalamoun, pokud vůbec žil, v tom měl asi jasno. Prosím, nepropaguj tady neustále ty křesťanské kraviny, jinak budeš odejden jako už jiní tvého druhu. Stejně jako stoupenci „zlatých komunistů“. Toto není žádné propagační fórum.

luckykubrt

Nemám rád zločince a jejich plané vyhrožování. :P

Kepler

Nejsem zločinec, nevyhrožuju a vůbec už ne planě. Jsi nějaký divný. To byla jen informace a rada zdarma.

luckykubrt

To VY jste divní. Člověk vás tady varuje, ale marně. Je to jakoby jsem varoval někoho před červenou na semaforu a on schválně přidal plyn. Takové jednání může skončit katastrofou. ☹

luckykubrt

Problém je v tvé větě: Prosím, nepropaguj tady neustále ty křesťanské kraviny, jinak budeš odejden jako už jiní tvého druhu. Na to jsem háklivý. Kdyby ty „kraviny“, které nám laskavý Bůh Jehova dal jako Desatero přikázání dodržoval každý člověk na světě tak je na zemi věčný mír a pokoj. 😉

Kepler

Chápu, že jsi na to háklivý, stejně tak jako já na tvého Jehovu a laskavého Boha. Ano, jsem ateista, ale nepropaguju to tady při každé příležitosti. Tak si zachovej svou víru a neotravuj tím ostatní. Jsi jako kolovrátek, co zaslechl něco v kostele.

ivzez

Každý má právo věřit tomu, čemu věřit chce. Ale nikdo nemá právo svou „vírou“ obtěžovat jiné.

luckykubrt

Ježíš Kristus nám dává to právo. On to po svých učednících vyžaduje, aby jsme nejednali ničemně a učili druhé poslouchat Jehovu Boha. 🙂

led

Ježíš Kristus nám dává to právo, ale súčasne vraví keď do teba kameňom, ty doňho chlebom.
Notváraj dvere silou (bez kľúča ). Ak ťa nechcú počuvať, mlč. Nepoužívaj násilie na propagáciu a presadenie svojej viery.

gecco

Keplere, politikové si nikdy nemysleli, že jsou pouhými zaměstnanci voličů..
___
Předvádíš zásadní nepochopení voliče…
😉

Kepler

No, v to je ta tragédyja. Ale já jsem si jednou přečetl něco o tomto pojetí a připadlo mi to jedině správné.