NeřeknuCZ

Německý jazyk – zkontrolujete mně prosím cvičení?

Ahoj, potřeboval bych zkrontrolovat jedno cvičení ve kterém si nejsem moc jistý. Asi to mám dobře, ale s jistotou to neříkám. Jaký je rozdíl, když zakroužkuji možnost s velkým písmenem na začátku x s malým písmenem … je mezi tím nějaký rozdíl ? Předem díky za jakoukoli odpověď.

http://screen­shot.cz/8NETH/
Doplňuji:
A mohla by jsi mi prosím říct, kde jsi tu chybu našla ?

Nejlepší odpověď
quentos

chyba je v prvním řádku. Rozdíl tam samozřejmě je, jinak by to tam nebylo s velkým i s malým a mezi tím výběr. S velkým písmenem je to podstatné jméno (das Turnen – cvičení /fyzické/ ), s malým písmenem sloveso (turnen – cvičit).
Přečtěte si ten kodex, fakt to nebolí. Abyste se pak nedivil, že takováto „otázka“ zmizí třeba ještě před zodpovězením.
Doplňuji:
Agneta: máš tady snad patent na rozum ohledně němčiny, nebo co? Představ si, že německy umí spousta lidí. Jestli ti to nedošlo, tak z tvé odpovědi se tazatel nedozvěděl lautr NIC…

Další odpovědi
Agneta

Jsi dobrý, jen jedna chyba :D
Doplňuji:
Quentos, ty „zrádče“… co se mi do toho pleteš – jsme tady snad na domácí úkoly?
Já se ti taky nepletu do angličtiny, když už odpovídáš:D

ivzez

Chyba je v první větě ► cvičíme je sloveso,
nepíše se s velkým počátečním písmenem.

Agneta

Quentos >>> „německy umí spousta jlidí“- ale na jaké úrovni… :DDD
tvoje námitka je zcela bezpředmětná…jsi poslední dobou nějak zlý…co tě trápí?