kajaa

Nemáte zkušenosti s psaním zájmů, talentů a dalších věcí na střední, které se musí vypsat na přihlášce?

Nevím, přesně jak se jmenuje ten sloupeček, tak doufám,že jsem to napsala srozumitelně.:)
Jinak nemám nějaké zvláštní zájmy, nechodím do ZUŠ ani do ničeho jiného.:/ Baví mě cvičit(chodit do fitka), hlásím se na hodně soutěží,..kamarádka mi řekla, že bych tam mohla napsat i o tanečních táborech, myslíte, že je to dobrý nápad?
Předem děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Na kterou se hlásíte školu? Řekla bych, že by to měly být zájmy, které souvisejí s uedeným oborem. Stejně tak soutěže, které mají celostátní platnost.

Četla jsem, na stránce SŠ, že se do bodového zisku kromě vysvědčení připočítávají body z umístění na olympiádách a soutěží, jak jsem uvedla výš.

Když bylste měly dvě stejný počet bodů a umístily se na hranici přijetí, třeba by při rozhodování mohly různé aktivity prospět.

Ale když zájmy uvedete, nic se nestane. Třeba se mohou hodit na další škole, kdybyste se náhodou nedostala,

Další odpovědi
Luciet

Nejlepší je, pokud se rozhodujete například pro obor grafického designu, uvést jako ,,první bod" vašich zájmů kreslení. Není nutné být v dané věci na vysoké úrovni díky mimoškolním kroužkům, ZUŠ apod. Vždy je co zdokonalovat. Tyto údaje jsou spíše orientační, ale mohou posloužit k vašemu oslovení, kupříkladu pokud se bude konat nějaká soutěž o nejlepší komix a vy se ve volném čase jejich tvorbě věnujete. Vhodné je uvést, pokud jste se na záladní škole zúčastnila nějaké soutěže (recitační, výtvarné, matematické apod.) a získala diplom – vaše umístění.