Vercule

Nemáte zkušenost s tím, jak probíhá darování vajíček?

Odpovědi
quentos

Stačilo použít archiv a odpověď by byla hned.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-mate-zkusenost-s-darovanim-vajicek?podob­na=1#discussi­on
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-trva-proces-darovani-vajicek-mate-nekdo-zkusenost-popripade-vic-informaci

zjentek

Koledníček vás pomlázkou tzv. omladí a dostane vajíčko. Nabídnout můžete z misky, nebo v malém košíčku. Máte fůru času, koledníci vyrazí ode dnes za tři týdny. (;

Millisek

Vajíčka jsem byla darovat cca dva roky zpátky nebo možná tři a uvažuju o tom, že bych šla ještě jednou. Měla jsem z toho opravdu dobrý pocit, že jsem tím mohla pomoct jiné rodině.

Vit Kouba

Každá žena, která se rozhodne darovat vajíčka, musí podstoupit genetické vyšetření k vyloučení přenosu genetických onemocnění. Dále absolvuje gynekologické vyšetření, vyšetření krve na pohlavně přenosné infekce a vyšetření moči. V případě, že všechna vyšetření dopadnou negativně, je zájemkyně o darování schválena jako vhodná dárkyně a podstupuje hormonální stimulaci k podpoře růstu vajíček. Hormonální stimulaci řídí gynekolog a účinnost je kontrolována pomocí ultrazvuku. Injekční aplikace hormonů trvá asi 10 až 12 dní a dárkyně si je může podkožně aplikovat sama. V současné době se začínají pro stimulaci používat přípravky tzv. depotní, které se aplikují jednorázově, tudíž odpadá pro někoho nepříjemná každodenní injekční aplikace.

Odběr vajíček probíhá v krátkodobé celkové narkóze. Vajíčka se odebírají pod ultrazvukovou kontrolou punkcí přes poševní stěnu. Asi za dvě hodiny po ambulantním zákroku jde dárkyně domů. Rizika sice existují, ale naštěstí nejsou velká. Je to zejména hyperstimulační syndrom, kdy tělo reaguje na předchozí hormonální stimulaci, která má za cíl nadměrnou produkci vajíček. K dalším (spíš teoretickým) rizikům patří poranění při odběru vajíček nebo následný zánět. Dárkyně jsou v průběhu darování i po něm pečlivě kontrolovány lékařem. Existuje samozřejmě i riziko nechtěného otěhotnění, proto je dárkyním doporučena v průběhu cyklu sexuální abstinence .
https://www.fnmo­tol.cz/car/dar­covsky-program/darovani-vajicek/