Millisek

Jak dlouho trvá proces darování vajíček? Máte někdo zkušenost, popřípadě víc informací?

Odpovědi
Alesh

Většinou to netrvá dlouho. Vezmeš vložku vajec, podáš ji tomu, komu je chceš darovat a je to. Déle to trvá pouze v případě, že ty vejce posíláš po někom.

tvaruzekcz

Při první návštěvě vyplníte dotazník, kde uvedete všechny důležité informace z osobní i rodinné anamnézy a zdravotního stavu. Potom podstoupíte detailní gynekologické vyšetření, ultrazvuk a pohovor s psycholožkou. Pokud budou tato vyšetření v pořádku, následuje odběr krve – kontrola hladiny důležitých hormonů, testy na přenosná infekční onemocnění HIV, syfilis, žloutenky typu B a C, a genetické vyšetření.

Stimulace vaječníků obvykle trvá 8–14 dní a spočívá v asi desetidenní aplikaci hormonálních injekcí. V průběhu stimulace se dále dostavíte k 2–3 ultrazvukovým kontrolám.

Samotný odběr vajíček je prováděn ambulantně, v krátké celkové anestezii. Pod ultrazvukovou kontrolou se poševní cestou odsají vajíčka.

Po odběru si odpočinete 2 hodiny na lůžku a můžete odejít domů, vždy ale v doprovodu druhé osoby. Následujících 3–5 dní dní po odběru vajíček můžete slabě krvácet a cítit tlak v podbřišku.

Kajolka

Já jsem si hledala info. Darovat jsem zatím nebyla. Ale trvá to prý docela dlouho. Jen tři měsíce trvá stimulace pomocí injekcí. Ale taky k tomu hledám bližší info.

Vercule

Ano ano, je to přesně tak… Trvá to cca 3 měsíce, protože je tam ta stimulace vajíček. Ta probíhá injekčně…

KaraskovaAl

Hele a bolelo tě to? Přibrala jsi po té stimulaci?

Vercule

Ahoj, už je to nějaká doba, co jsi tu psala :) Jak jsi na tom teď? Byla jsi darovat? A byla jsi na té IVF klinice Zlín?

Kajolka

Jojo, dala jsem na rady a objednala jsem se na IVF kliniku Zlín. Mám za sebou konzultaci a musím říct, že tam to na mě působí naprosto skvěle. Věřím jim a to je prostě důležité.

Cizecek.M

Ahojky, už jsou to tři měsíce… Už máš po odběru vajíček?

Derrynka

Ahojky, taky se přidávám se stejným dotazem… a zajímalo by mě, jak jsi byla spokojená? Se vším… péče, personál, prostředí…?

Vercule

Ahoj, jako myslíš na té IVF klinice Zlín? Hele, ona je to skvělá klinika, takže spokojenost naprosto maximální. Ty sis nakonec tuto kliniku vybrala? Spokojenost?

KaraskovaAl

Jojo, taky jsem byla tam a musím říct, že jsem si nemohla vybrat líp. Skvělá klinika, se skvělou péčí! Opravdu, za mě ji mohu jedině doporučit.

KaraskovaAl

Já jsem tam darovat vajíčka byla a musím říct, že spokojenost. Od prvního telefonátu. Darování vajíček je časově náročnější, protože probíhá tříměsíční stimulace vajíček, ale dá se vše zvládnout. Ta IVF klinika Zlín je opravdu skvělí opora a podpora.

Derrynka

No a ty jsi na tu kliniku nějak dojížděla? Nebo je to pak jednorázová záležitost?

Cizecek.M

Jako myslíš to darování vajíček? Ne, to je o první konzultaci, o stimulaci a o odběru… Ani tam pak neležíš, za pár hodin jdeš domu.

Vikki.vivi

Ahojky, no a už jsi se rozhodla? Půjdeš darovat nebo už byla? A pro jakou kliniku ses nakonec rozhodla?

Vercule

Já třeba hodně uvažuju o IVF klinice Zlín. Ta mi přijde super a hlavně, co jsem se tak koukala, tak je mezi klientkami hodně doporučovaná :)

Cizecek.M

Ano, tato klinika je super. Sama s ní mám jen tu nejlepší zkušenost. Ty jsi na klinice už byla? Jak to tam na tebe působí? :)

Vercule

Ano, už jsem s nimi komunikovala a musím se přiznat, že na mě působí velmi příjemně :)

Honzin8

Ajooo, takže ty jsi na tom darování ještě nebyla? A už jsi se informala? Pro jakou kliniku ses nakonec rozhodla?

Vercule

Aha, takže zdlouhavý proces to docela je. A je to bolestivá procedura? Kde jsi na to darování byla?

Cizecek.M

Ahoj, nebolí to. Ale je to prostě zdlouhavý, no… Hlavně ta injekční stimulace je taková na nic. Ale prostě nic, co by se nedalo zvládnout :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.