Avatar uživatele
Millisek

Jak dlouho trvá proces darování vajíček? Máte někdo zkušenost, popřípadě víc informací?

Zajímavá 0 před 1002 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Většinou to netrvá dlouho. Vezmeš vložku vajec, podáš ji tomu, komu je chceš darovat a je to. Déle to trvá pouze v případě, že ty vejce posíláš po někom.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tvaruzekcz

Při první návštěvě vyplníte dotazník, kde uvedete všechny důležité informace z osobní i rodinné anamnézy a zdravotního stavu. Potom podstoupíte detailní gynekologické vyšetření, ultrazvuk a pohovor s psycholožkou. Pokud budou tato vyšetření v pořádku, následuje odběr krve – kontrola hladiny důležitých hormonů, testy na přenosná infekční onemocnění HIV, syfilis, žloutenky typu B a C, a genetické vyšetření.

Stimulace vaječníků obvykle trvá 8–14 dní a spočívá v asi desetidenní aplikaci hormonálních injekcí. V průběhu stimulace se dále dostavíte k 2–3 ultrazvukovým kontrolám.

Samotný odběr vajíček je prováděn ambulantně, v krátké celkové anestezii. Pod ultrazvukovou kontrolou se poševní cestou odsají vajíčka.

Po odběru si odpočinete 2 hodiny na lůžku a můžete odejít domů, vždy ale v doprovodu druhé osoby. Následujících 3–5 dní dní po odběru vajíček můžete slabě krvácet a cítit tlak v podbřišku.

Upravil/a: tvaruzekcz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajolka

Já jsem si hledala info. Darovat jsem zatím nebyla. Ale trvá to prý docela dlouho. Jen tři měsíce trvá stimulace pomocí injekcí. Ale taky k tomu hledám bližší info.

Avatar uživatele
Vercule

Ano ano, je to přesně tak… Trvá to cca 3 měsíce, protože je tam ta stimulace vajíček. Ta probíhá injekčně…

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Hele a bolelo tě to? Přibrala jsi po té stimulaci?

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, už je to nějaká doba, co jsi tu psala :) Jak jsi na tom teď? Byla jsi darovat? A byla jsi na té IVF klinice Zlín?

Avatar uživatele
Kajolka

Jojo, dala jsem na rady a objednala jsem se na IVF kliniku Zlín. Mám za sebou konzultaci a musím říct, že tam to na mě působí naprosto skvěle. Věřím jim a to je prostě důležité.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahojky, už jsou to tři měsíce… Už máš po odběru vajíček?

Avatar uživatele
Derrynka

Ahojky, taky se přidávám se stejným dotazem… a zajímalo by mě, jak jsi byla spokojená? Se vším… péče, personál, prostředí…?

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, jako myslíš na té IVF klinice Zlín? Hele, ona je to skvělá klinika, takže spokojenost naprosto maximální. Ty sis nakonec tuto kliniku vybrala? Spokojenost?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Jojo, taky jsem byla tam a musím říct, že jsem si nemohla vybrat líp. Skvělá klinika, se skvělou péčí! Opravdu, za mě ji mohu jedině doporučit.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Já jsem tam darovat vajíčka byla a musím říct, že spokojenost. Od prvního telefonátu. Darování vajíček je časově náročnější, protože probíhá tříměsíční stimulace vajíček, ale dá se vše zvládnout. Ta IVF klinika Zlín je opravdu skvělí opora a podpora.

Avatar uživatele
Derrynka

No a ty jsi na tu kliniku nějak dojížděla? Nebo je to pak jednorázová záležitost?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Jako myslíš to darování vajíček? Ne, to je o první konzultaci, o stimulaci a o odběru… Ani tam pak neležíš, za pár hodin jdeš domu.

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Ahojky, no a už jsi se rozhodla? Půjdeš darovat nebo už byla? A pro jakou kliniku ses nakonec rozhodla?

Avatar uživatele
Vercule

Já třeba hodně uvažuju o IVF klinice Zlín. Ta mi přijde super a hlavně, co jsem se tak koukala, tak je mezi klientkami hodně doporučovaná :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ano, tato klinika je super. Sama s ní mám jen tu nejlepší zkušenost. Ty jsi na klinice už byla? Jak to tam na tebe působí? :)

Avatar uživatele
Vercule

Ano, už jsem s nimi komunikovala a musím se přiznat, že na mě působí velmi příjemně :)

Avatar uživatele
Honzin8

Ajooo, takže ty jsi na tom darování ještě nebyla? A už jsi se informala? Pro jakou kliniku ses nakonec rozhodla?

Avatar uživatele
Vercule

Aha, takže zdlouhavý proces to docela je. A je to bolestivá procedura? Kde jsi na to darování byla?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, nebolí to. Ale je to prostě zdlouhavý, no… Hlavně ta injekční stimulace je taková na nic. Ale prostě nic, co by se nedalo zvládnout :)

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek