led

Nemáte pocit, že www.odpovedi.cz začíná měnit svůj původně apolitický charakter jednostrannými příspěvky?

Díky příspěvkům věnovaným válce na Ukrajině zde cítím, jako by užívatele nic jiného nezajímalo a neobtěžovalo, než zničit Rusko a přes lítost k Ukrajině se hluboce se klanět Capitolu, promiňte kapitálu. Stránka se začína měnit ze stránky, která pomáha lidem v nesnázích odpověďmi a radami na jejich dotazy, nejen v politice ale taky v jiních oblastech života ve stránku jednostranně štvavou a protilidskou. To vás skutečně nezajíma nic jiného, než štvavé žvásty?
Tak a teď si otevřu dvě knížky s příznačním názvem „Mezi supy“ a „Má cesta“ a budu čekat na vaši odezvu a údery baranidla na má vrata…

dodatek:
urážet jiného uživatele, urážet kohokoliv národnost, nebo politické, lidské, náboženské vyznání, zdraví či jeho neznalost, se příčí základní lidské slušnosti a taky pravidlům této stránky.

Nejlepší odpověď
elkon

Máš pravdu, někteří se v tom přímo vyžívají. Zřejmě kromě politiky nic jiného neznají. A navíc jsou ty bláboly často trapné.
PS: nepíšeme příspěvkami, ale příspěvky.

Další odpovědi
annas

Spíš obecně.
Jako by neexistovalo nic jiného, než to, o čem je možné se dočíst např. v Novinkách atd. Bohužel názory na jiné téma jsou zřejmě víc obtěžující.
Máte pravdu, že to, co zde v minulosti bylo, už dávno není. Většina politických příspěvků souvisí s články na Novinkách či jiných stránkách. reakce odpovídajcích se liší, v pořádku, někdo souhlasí, další nikoliv. Bohužel úroven snižují objevující se nenávistné či neadekvátní reakce, dokonce urážky. . Přestává platit „všeho s mírou“, chybí tolerance k názorům jiných. Každý člověk je jedinečný, má jiné kritické myšlení, jiný pohled, jiný zdroj informací, skutečnost vidí jinak. Každý rozhoduje sám za sebe. Nemělo by převládat jáství, já, já a zase já. Někdy by prospělo, mlčeti zlato, mysliti potíže.

Ale je to názor odpovídajícího, takže by mělo stačit napsat, , že s tím a s tím nesouhlasí , uznávat jinou subjektivní pravdu, být tolerantní., tedy respektovat i jiné názory, s nimiž druhý často nesouhlasí, ale chce žít v určité společnosti.
Problémem dnešního světa je, že každý věří, že má právo vyjádřit svůj názor a ostatní ho musí poslouchat. Nevhodně kritizovat = usvědčit pisatele, , že to nepíše či nevidí tak, jak by to vyjádřit on.

„Správné vyjádření individuálních práv je, že každý má právo na názor, ale zásadní je, že tento názor lze ignorovat a dokonce si z něj dělat legraci, zvláště pokud je prokazatelně nesmysl!“ Brian Cox

https://www.go­odreads.com/qu­otes/3208182-the-problem-with-today-s-world-is-that-everyone-believes-they

aliendrone

Ó skvostný a voňavý luční kvítku, mám STEJNÝ pocit. Ale takový je život. Hovada, která nám svojí demencí otravují život na každém kroku jsou jeho nezbytnou součástí. Jejich působení nás udržuje ve střehu, jakkoliv je to někdy únavné a frustrující.

I mně přijde nepochopitelné, že v situaci, kdy reálná hodnota měny (potažmo vkladů/úspor) klesá raketovou rychlostí, zatímco ceny stejně tak rychle stoupají (o věcech „neosobních“, jako je schodek státního rozpočtu a dopadů z toho plynoucích nemluvě) někdo cítí takovou potřebu ventilovat své názory na méně významné události zas a doblba dokolečka… :o

Je to jen obdoba „rypáků“ – lidí, kteří cítí neodbytnou potřebu „starat se o jiné“, především o to, po čem jim nic není a řešit jejich špinavé prádlo, zatímco sami na vlastním dvorku mají téměř tutově VAGÓNY HNOJE. :)

Jednoduše jim oponujte, házejte jim vidle do jejich hloupostí (pokud máte čas/chuť) a bavte se! Nebo je ignorujte a zanechte na pospas jejich prázdým životům (co je to za život s takovou „náplní“?). Každopádně se ale domnívám, že přestože myšlenka na život „bez blbců“ je hned z první lákavá, tak v konečném důsledku by život bez nich byl nejspíš TĚŽŠÍ. Jako se vším, všechno zlé je k něčemu dobré, no. ;) :D :D

Kryšpín

Led každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem nebo i jiným způsobem.
Rovněž tak pravdu lze někdy koupit, někdy nařídit, právo pokřivit a historii přepsat.

Pepa25

To mátě těžké: před válkou na Ukrajině to byl zase covid s celou řadou až nesmyslných otázek. Potřeba některých vnucovat své názory je holt velmi silná.
P.S. Tu část o klanění jsem nepochopil.

da ny

Masáž a „hypnoza“ z médié běží třetí rok…. To už je nějaký výkon :) Absolutní poslušnost se nedostavila…. Je potřeba nasadit lidem co největšímu počtu lidí. Aby neměli roupy, dostali hračky, aby moc nešpekulovali, nemysleli, nebyli nebezpeční. Musí se účelně zpracovat a nasměrovat (a poštvat proti sobě).
Budou/jsou zaměstnaní starostmi a tím, aby dosáhli alespoň do nějakého žlabu….

Pro _Bůh_
To my máme lepší pozdrav ;D „SLÁVA ČESKU!“

paul1

Led – máte pravdu, tedy aspoň většinou. Ale zničit Rusko – to je asi silné kafe, tady jde spíše o obavy z něho. Prostě se změnilo na agresora a vypadá to, že jen tak nepřestane. Že se lidé o to zajímají, není divu, cítí se ohroženi. A otázky k této tématice – není divu, že se o to lidé zajímají – co si mají dát klapdy na oči a uši? Já sám dnes jednu dám. Z oblasti, která mne trápí. Mít válku za humny, na to jsme nebyli zvyklí, ani na příliv běženců – a vypadá to na to, že bude další vlna.

Drap

Bohužel, je to tak

zjentek

Milá Led. Tak prostý člověk zpravidla nejvíce ventiluje to, co ho aktuálně také nejvíce tíží. Má dojem, že sdílení jej před krutou realitou jakkoli ochrání… že v rozsáhlém obecenstvu se snad objeví někdo, kdo krutosti a bezpráví třeba nějak zamezí, víte? Prostě vyhlíží strážného anděla, rozumíte? (;

Však nepůjde to tak snadno>>>https:/­/www.youtube.com/wat­ch?v=xDCpbRcJHno

hard work

Podle mě řešíte blbosti. Prostě se ptejte a odpovídejte. Pokud se Vám nelíbí příspěvky ostatních, tak máte problém sami se sebou. (zrcadlo)

led

paul1, aj mňa trápi, čo sa deje za humnami, ale je to aj naša vina, že sme to dopustili už od čias, keď prišlo k „víťaznému kolapsu SSSR“. Do našich hláv bola vmasírovaná Ukrajina ako Brána do zániku komunizmu. Zaujímavé je, že o Kazachstáne, kde boli rovnaké protiruské a protikomunistické tendencie som v našich médiách nikde nevidela (asi preto, že to nie je Európa?). Prečo? Zamysleli ste sa prečo práve Ukrajina? To nie je o „Zločinoch Ruska“ ale o vstupnej bráne do „Nového sveta“ zdrojov kapitálu.
PS.
Myslím, že vám nemusím vysvetľovať rozdiel medzi Capitolom a kapitálom

paul1

Pro „led“ – o nějaké naší vině ani nevím, těžko by jsme mohli v tomto směru něco ovlivnit. Proč Ukrajina? Myslím si, že Rusům vadilo, že se chce vydat směrem do Evropy (tedy ve skutečnosti tam je) a mohla by si ekonomicky polepšit. Kazachstan takové úmysly neměl. A že po vstupu do NATA by se přiblížilo NATO k Rusku, to je blábol. Při dsahu dnešních zbraní – 2,5 tisí kilometrů je to irelevantní. A nakonec se NATO i tak přiblíží k Rusku – viz. Finsko, Švédsko. Proč asi tak trvali Rusi na tom, aby se bývalé země soc. tábora zbavili zbraní. To je dost průhledné.

led

Vážený aliendrone, máte pravdu, že žívot „bez blbců“ je lákavý. Bez nich si život viem predstaviť, prirodzene oponentov treba, aspoň nás upozorňujú na naše chybovania. Ale nesúhlasím s jednostranným zavádzaním toho „jediného správneho“ názoru, tvrdenia. To sme tu už v histórii človeka od čias prvých spoločenstiev až po dnešné štáty mali. Ak pozriete do histórie tieto diktatúry vždy časom násilne padli a na ich miesto nastúpili vlády, ktoré vo veľkom prípada sa menili v diktatúry. Začínam mať pocit, že práve dnes nastáva čas zrodu novej „Diktatúry jedinej pravdy“ číslo xxx
No nič, idem si vyčistiť brnenie a nabrúsiť starý meč, vaša Doňa Quixote zvaná led
(Quixote je pôvodné, Quijote je neskoršie premenovanie)

aliendrone

_Bůh_>>> PLS, až se tedy budeš hluboce klanět směrem ke Kapitolu (když už tedy nepřijdeš na nějakou LEPŠÍ činnost) – viz tvá odpověď, vem to i za mě. To víš, už nejsem mladík a venkoncem i v ranném věku jsem nějak z principu NERAD HRBIL ZÁDA. ;) :D :D

led

elkon, ďakujem za upozornenie.

led

Vy, čo beriete meno Božie nadarmo, od vás som nič iné než táraniny ani nečakala. Vy ste jeden z tých, ktorí túto stránku kazia.

Pepa25

Souhlasím! Trollit trolly je jen obtěžující, takže i když s ním dost často věcně souhlasím, tak jeho přístup je obtěžující (stejně jako z druhé strany zjenteka, jen s opačným znemánkem).

zjentek

5adváca, slyš ty znemánko, WOW, už ti ležím v žaludku a to jen posledních pár měsíců TEPRVE ZAČÍNÁM ukazovat svou tvář, kterou v plné kráse stejně NIKDY nepocítíš. Což dokazuje, jak uboze bídným červem vedle mě seš, moudrý Khoine. Máš to zapotřebí?

_Bůh_

Sláva Ukrajině!