barnajka

Nemáte někdo, prosím, tip, jak se co nejlevněji přepravovat vlakem po Evropě?

Potřebovala bych to zjistit pro kamaráda. Mysleli jsme, že by jezdil s InterRail, ale pak jsme se dozvěděli, že ten je prý jen pro Evropany – a on z Evropy není. Nabídli mu místo toho EuRail, ale ten se zase kamarádovi zdá dost drahý (asi 529 Eur za 15denní jízdenku). Nevíte někdo o něčem levnějším, přitom aby to nebylo na úkor pohodlí? Nejlepší by byla jedna jízdenka umožňující neomezený pohyb :)
Pohrávali jsme si i s myšlenkou, že by si kamarád na ty 2 týdny rovnou pronajal auto, ale třeba takový europcar.com vyjde na 800 Euro minimálně a ostatní půjčovny jsou vesměs ještě dražší. :(
Napadlo mě zkusit ještě Student Agency, ale kamarád se bude potřebovat dostat z Itálie do Švýcarska, ze Švýcarska do Francie atd…a to se Student Agency zřejmě nejde: zdá se, že ze zahraničních destinací jejich busy jezdí jen zpátky do ČR/SR, příp. Maďarska.

Když mou otázku shrnu: co je nejlevnější a zároveň nejlepší (nejpohodlnější a nejjednodušší) způsob pro dvoutýdenní cestování napříč Evropou? Za podmínky, že 530Euro se člověku zdá příliš :)

Děkuju moc za jakýkoliv tip, nám už z toho přemýšlení a shánění informací začíná jít hlava kolem :)
Doplňuji:
Butani: Já si taky myslím, že těch 829 Euro za EuRail není až tak moc. Jasně, je to docela „pálka“, ale za to pohodlí to podle mě stojí. Určitě lepší, než se pohybovat od místa k místu a na každou cestu kupovat zvlášť samostatnou jízdenku (která bude platit samozřejmě jen na dané trase a omezený čas). EuRail mi zkrátka přijde jako nejlepší řešení, nemůžu si pomoct.
S tím pronájmem auta – jasně: počítáme, že v ceně půjčovného není zahrnutý benzin. A je mi jasný, že i nějakou zálohu bude potřeba složit. Jen jsem myslela, že bude o něco symboličtější, řekněme třeba desetina ceny auta -a že zbytek bude řešit smlouva (sankce za pozdní vrácení, nabourání, atd…). Zatím jsem neměla čas studovat podrobně podmínky na europcaru, ale asi máte pravdu, ta záloha bude určitě vyšší – nikdo nebude půjčovat zánovní auto jen tak… Když sečtu komplet všechny náklady, tak půjčení auta, coby možnou variantu, nadobro škrtám. To pohodlí a svoboda sice stojí za příplatek, ale tohle by bylo asi už příliš :)) No nic, kamarád se bude muset smířit s tím, že za málo peněz dneska hodně muziky dostat nejde 🙂
Díky moc za rady – beru si je k srdci a kamarád si je snad vezme k srdci taky :)

venkovan: díky za tip :)) Myslíte, že se na tu střechu nebo nápravu vleze i sakumprdum veškerá bagáž, co s sebou kamarád potáhne?! No jestli jo, tak do toho jdeme hned! :))

Nejlepší odpověď
venkovan

Nejlevníší je to na nápravě, na střeše a nebo někde mezi nákladem.
Doplňuji:
V Indii a Africe na střeše vozí i kozy, slepice, tak proč by v Evropě se tam nevešel nějaký ten bágl. Jen jeden ve předu hlásí tunely. větve, dráty a všichni dle jeho pokynu se sehnou ke střeše. Kdo se nesehne, je hned vystoupen.

Další odpovědi
Fidel

Nejlevnější je celou dobu jízdy strávit na záchodě!

michalsanda

hele normálně stopem. zajdi si na odpočívadlo nebo pumpu tam si počkej až bude kamion s spz zemně kam chceš jet nebo tím směrem a šup dohodnout se:-)