Avatar uživatele
ThomasJ

Poradíte, jak vyřešit problém s klíčem FAB, když jím nelze otočit a odemkout?

Nelze otočit klíčem (FAB)

Zdravím, v pátek jsem zjistil, že nelze odemknout vstupní brána u domu. Když zastrčím klíč, nejde otočit, z vnitřní strany jde jak zamknout tak i odemknout. Klíč jde lehce dovnitř i ven a připadá mi, že nějaký chytrák ten zámek hodně promazal. Při zastrčení a vystrčení klíče skoro nejdou ani cítit západky, ale cítit jdou, že zapadly. Nějaké rady, čím to může být a dá se to nějak spravit? Někde jsem četl o grafitu, ale nemám tušení jak ho na ten zámek použít.

Děkuji za odpovědi

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2062 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Vyměň vložku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Vytáhni vložku a se všemi klíči odnes k zámečníkovi. Anebo tam rovnou dej jinou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Vyměň vložku a zavčas, než zamkneš a už neodemkneš. Pak už je to pouze pro dobrého zámečníka, nebo na vrtačku, což nebývá někdy jednoduché. A „zákon schválnosti“ způsobí, že je to zrovna ve chvíli, kdy pospícháš.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, pravděpodobně to bude zatuhlá FAB vložka. Poznáte to tak, že klíčem jde částečně otočit, ale už nezamknete. Prostě se nesepne ta západka nebo tak něco. Co pomáhá? Kupte si WD-40 a prostříkněte zámek – ideálně tak, že nastříkáte klíč a dáte ho do vložky. Pak párkrát prostrčit, počkat a zkuste znovu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek