Lily321

Nekonečný příběh – kniha

Chtěla bych se zeptat jaké jméno dal Bastián nakonec Dětské císařovně ? :) Podle maminky, ale jak se jmenovala ? :)

Nejlepší odpověď
annas

Bastián, jenž čte tento příběh, proto vymyslí Dětské císařovně jméno „Měsíčnice“.

http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/michael-andreas-h-ende/nekonecny-pribeh-2.html

Další odpovědi
pokazdejinak

tedy knížku jsem četla, ale hodně dávno a asi jsem měla jiný překlad, protože Měsíčnice mi není moc povědomá :) ale s měsícem to něco společného mělo… tak jsem si to našla v originále a tam je to Mondenkind, tedy měsíční dítě a nějak podobně si to pamatuju ze svého čtení…
http://de.wiki­pedia.org/wiki/Di­e_unendliche_Ges­chichte

jinak ve filmu volal maminko – a dal jí tedy jméno Maminka – aspoň tak jsem to vždycky chápala

cochee

Ve filmu tuším řval „Móóóoníííííí­íkóóóó“ 🙂

led

Ako ju volal v knihe to síce neviem (polepším sa a prečítam si ju) ale ako mi prezradil drakopes Falco, ktorý spí svoj nekonečný príbeh v Bavorských atelieroch (občas sa aj ukáže ľuďom) v prestávkach medzi nakrúcaním ju volal: Tami v čase nakrúcania mala 11–12 rokov.
Tami Stronach Pochádza z Teheránu v Iráne – *1972
nájdete ju aj v českom rozprávkovom tv.muzikále Fredy a Zlatovláska
a v ďalšom českom fantastickom filme Poslední z Aporveru
obidva režíroval Tomáš Krejčí