Kelt

Nejsou v zákonech rozpory, co tento článek?

https://www.no­vinky.cz/disku­se?id=498539&ar­ticleId=/krimi/448678-straznice-v-brne-nasla-tasku-s-11-miliony-nalezne-nedostane.html&sec­tionId=3
Každý kdo najde nějakou věc a odevzdá, má právo na nálezné. Policistka našla tašku s penězi a odevzdala. Ale nárok na nálezné nemá. Kdyby to našel někdo jiný nebo ona mimo službu, měla by na nálezné nárok. Můžete namítnout, že je to její povinnost. Každopádně je to divné. Souhlasíte nebo máte jiné zkušenosti. Děkuji

Odpovědi
autacek

Nic divného na tom není, oni jsou od toho placeni a mají to v popisu práce.

Spíš mi přijde zarážející, že by měli mít nárok na nálezné mimo službu, protože oni se považují za policisty pořád, i když zrovna ve službě nejsou. Obzvlášť když chtějí dát někomu po čuni, za to že přechází na červenou, resp. člověk vykročil o sekundu dřív, než blikla zelená (to se již též stalo), článek hledat nebudu.

dubraro

Rozpory v zákonech jsou i mnohem vážnější, tohle je maličkost. Leckdy i v jednom zákoně se najdou protichůdné požadavky. Při tom množství zákonů, které máme, je nekonzistence prakticky … zákon.

Jan Kunčar

Řekl bych, že poslanci často nevědí, co vlastně schvalují a podle toho naše zákony vypadají.

cechacek

Pokud by Turek, neb Osman, nevím kdo to byl, zapnul mozek tak se a s nálezkyni vyrovná.
Můj kolega v zaměstnáno pravil, já to najít tak to zahodím, do řeky do žumpy a.p., poněvadž peněz si neváží mafiáni a pokud bych jej odevzdal a zjistilo se že jsou to padělky, měl bych problém

ivzez

Jsou.
Některé zákony dokonce používají formulace jako např.:
»pokud jiný zákon nestanoví jinak« apod.