jirik5

Nejsem student, ale zajímá mě. Jaká je finta na řešení goniometrické rovnice 7sinx +4cosx=8?

Nejlepší odpověď
Arne1

Nejjednodušší je použít Wolfram alpha. Předvede ti jak tu rovnici upravit a jak vypadají ta dvě řešení.
https://www.wol­framalpha.com/in­put?i=7*sin%28x%29+%2B4*­cos%28x%29%3D8

Další odpovědi
Kelt

Trochu si odporuješ, protože koho by to jiného zajímalo než studenta, který má řešit matematickou úlohu. No asi si musím dát nějaké podmínky pro sin x a i pro cos x a zkouším. Taky sin x se dá vyjádřit pomocí cos x. A pak udělám zkoušku. Takový příklad vyřeším na kalkulačce…