Wareg

Nejnebezpečnější město v ČR z hlediska násilí a kriminality

Jaké je podle Vás nejnebezpečnější město v ČR z hlediska násilí a kriminality a proč? Podělte se o své názory!

Nejlepší odpověď
annas

Nejnebezpečnější města Česka
Stav k 3. 9. 2009
Praha, jedno z nejkrásnějších měst střední Evropy a ráj pro turisty, má však ještě jedno, poněkud smutné prvenství – nejvíc trestných činů v přepočtu na obyvatele.

Hned v závěsu za ní jsou ale dvě největší moravská města – Ostrava a Brno.

Podle policejních statistik se v Praze za první pololetí letošního roku stalo přes 42 tisíc trestných činů. Druhé místo obsadila Ostrava s 9000 trestnými činy a třetí místo Brno s 8900. Rájem zločinců se hlavní město stalo i co se týče násilných a majetkových trestných činů. A důvod? „Praha je město anonymní. Jsme centrem veškerého dění, jsou zde dopravní uzly,“ zdůvodnila prvenství Prahy Iva Knolová, tisková mluvčí pražské policie. A její slova potvrzují policejní statistiky. Pražské podsvětí se podle všeho letos od ledna do června dost vynasnažilo – má na svědomí totiž 22 vražd a 51 znásilnění za prvních sedm měsíců letošního roku.

V porovnání se světovými metropolemi je však Praha město andělů. Většinu obětí má na svědomí boj mezi drogovými kartely a organizovaný zločin spojený s výrobou a distribucí drog. Například v americkém New Orleans, kde žije necelých 500 tisíc obyvatel, je ročně zavražděno zhruba 450 lidí.
Další pořadí měst a statistické údaje na:

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-krimi/121938/nej­nebezpecnejsi-mesta-ceska.html

Další odpovědi
mojitek

Nevim jak moc jsou ty statistiky zkreslene,clovek taky nemuze vsemu verit. Ale jestli Praha je na prednich mistech kriminality,tak z 90 % je to dano tim,ze se v Praze kumuluje ta nejvetsi sebranka z byvaleho vych.bloku,fetaci a bezdomovci z ruznych koutu cele republiky i ze Slovenska,proste sama pakáž.Praha je nejhezci mesto Evropy – kdyz Vam tohle ríkají i vídeňáaci,tak na tom asi neco bude(a nejenom oni).Ale je pravda,ze Praha uz nema ten osobity ráz jak kdysi mívala diky vyse zminovanym skutecnostem.

maryann

Nedavno jsem myslim nekde cetla,ze je to Praha..asi je to tou anonymitou velkeho mesta a poctem obyvatel..shlukem cizincu..no,tak jsem si to pamatovala dobre..ale je to skoda..je to krasne mesto..