Avatar uživatele
Wareg

Nejnebezpečnější město v ČR z hlediska násilí a kriminality

Jaké je podle Vás nejnebezpečnější město v ČR z hlediska násilí a kriminality a proč? Podělte se o své názory!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3925 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nejnebezpečnější města Česka
Stav k 3. 9. 2009
Praha, jedno z nejkrásnějších měst střední Evropy a ráj pro turisty, má však ještě jedno, poněkud smutné prvenství – nejvíc trestných činů v přepočtu na obyvatele.

Hned v závěsu za ní jsou ale dvě největší moravská města – Ostrava a Brno.

Podle policejních statistik se v Praze za první pololetí letošního roku stalo přes 42 tisíc trestných činů. Druhé místo obsadila Ostrava s 9000 trestnými činy a třetí místo Brno s 8900. Rájem zločinců se hlavní město stalo i co se týče násilných a majetkových trestných činů. A důvod? „Praha je město anonymní. Jsme centrem veškerého dění, jsou zde dopravní uzly,“ zdůvodnila prvenství Prahy Iva Knolová, tisková mluvčí pražské policie. A její slova potvrzují policejní statistiky. Pražské podsvětí se podle všeho letos od ledna do června dost vynasnažilo – má na svědomí totiž 22 vražd a 51 znásilnění za prvních sedm měsíců letošního roku.

V porovnání se světovými metropolemi je však Praha město andělů. Většinu obětí má na svědomí boj mezi drogovými kartely a organizovaný zločin spojený s výrobou a distribucí drog. Například v americkém New Orleans, kde žije necelých 500 tisíc obyvatel, je ročně zavražděno zhruba 450 lidí.
Další pořadí měst a statistické údaje na:

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpr avy-krimi/121938/nejnebezpecne jsi-mesta-ceska.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Nevim jak moc jsou ty statistiky zkreslene,clovek taky nemuze vsemu verit. Ale jestli Praha je na prednich mistech kriminality,tak z 90 % je to dano tim,ze se v Praze kumuluje ta nejvetsi sebranka z byvaleho vych.bloku,fetaci a bezdomovci z ruznych koutu cele republiky i ze Slovenska,proste sama pakáž.Praha je nejhezci mesto Evropy - kdyz Vam tohle ríkají i vídeňáaci,tak na tom asi neco bude(a nejenom oni).Ale je pravda,ze Praha uz nema ten osobity ráz jak kdysi mívala diky vyse zminovanym skutecnostem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
maryann

Nedavno jsem myslim nekde cetla,ze je to Praha..asi je to tou anonymitou velkeho mesta a poctem obyvatel..shlukem cizincu..no,tak jsem si to pamatovala dobre..ale je to skoda..je to krasne mesto..

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost