Rokio

Nejedná se spíše o výtržnictví než o pokus znásilnění (více v odkazu na krimi článek)?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/ostrava/zpra­vy/osahavani-stetinska-chlipnik-osahaval-divky-policie.A220923_133­646_ostrava-zpravy_jog
zdroj: idnes.cz

Podle mých dojmů to je spíše výtržnictví. Ten klučina určitě nechtěl ty dívky znásilnit. Chtěl jenom na ně šahat.

Z těchto důvodů práci policie a jiných trestních orgánů neberu vážně a vnitřně s nimi nesouhlasím.

Nejlepší odpověď
Filip84

„Za pohlavní styk se považuje jakýkoli způsob ukájení pohlavního pudu na těle jiného člověka. Nemusí jít však nutně o ukájení pohlavního pudu samotného pachatele a nezáleží na tom, zda v konkrétním případě skutečně dojde k pohlavnímu ukojení (Ščerba, F. a kol.: Trestní zákoník. Komentář. 1. vydání, Praha: C. H. Beck, 2020, str. 1516). Spadá sem relativně široká škála forem sexuálních kontaktů. Kromě soulože a s ní srovnatelných forem pohlavního styku je pohlavním stykem třeba i o osahávání prsou nebo pohlavních orgánů, líbání přirození, intenzivnější osahávání intimních míst na těle přes šaty, poskytování tzv. erotické masáže či provádění mírnějších forem sadomasochistických praktik apod. Jako pohlavní styk a trestný čin znásilnění bylo posouzeno i jednání, kdy pachatel oběť osahával na prsou a líbal ji na ústa, uši, krk či prsa (srov. usnesení Nejvyššího soudu ze dne 17. 4. 2013, sp. zn. 4 Tdo 273/2013), jakož i osahávání prsou a osahávání genitálií přes oblečení (srov. usnesení Nejvyššího soudu ze dne 2. 7. 2014, sp. zn. 8 Tdo 775/2014). O pohlavní styk, a tedy o znásilnění, půjde i tehdy, pokud pachatel svým jednáním směřuje k ukájení pohlavního pudu samotné oběti, která s tím nesouhlasí. I v takovém případě totiž pachatel útočí na objekt trestného činu znásilnění, tj. na svobodu rozhodování v pohlavních vztazích (srov. usnesení uveřejněné pod číslem 25/2010 Sb. rozh. tr.).“ (Usnesení Nejvyššího soudu v Brně sp. zn. 7Tdo 399/2021 z 12. května 2021).

Proč máš pořád tak neutuchající potřebu to někde vyhledávat, když tomu vůbec nerozumíš a jsi líný / hloupý / neschopný … si nastudovat, alespoň, materii skutkové podstaty, toho kterého konkrétního, trestného činu?

Zdroj: https://nsoud­.cz/Judikatura/ju­dikatura_ns.ns­f/WebSearch/AF56C6225­4278D7EC12587180018614E?­openDocument&Hig­hlight=0,

Další odpovědi
aevul

Tšžko říct, nemáme všechny informace, ale podle článku je osahával na „intimních místech“. Znásilnění je čin sexuální povahy. Kdyby je třeba plácal po zadku, budiž, souhlasil bych. Ale jestliže je osahával na „intimních místech“, je to jednoznačně sexuální povahy a tím pádem znásilnění.

iceT

Výtržník dělá zcela jiné věci a domnívám se, že osahávání děvčat k tomu zrovna nepatří.
Co si o práci policie a jiných orgánů myslíš ty, není podstatné a zrovna tak není podstatné, že s nimi nesouhlasíš.

aevul

Ke své odpovědi ještě doplňuji: v případě výtržnictví jde o relativně malou společenskou nebezpečnost, ale tohle jednání je vlastně přepadení a je schopné v oběti vyvolat velký stres. Netuší, co útočník zamýšlí, kam až zajde a jak oběť dopadne.