ratjfwemtrlk

Nějaké rady jak se zbavit strachu z navázání očního kontaktu?

Kdykoliv s někým mluvím, nedokážu se mu dívat do očí.
Nebo když jdu po ulici, oči mám nalepené na zemi, protože mám pocit že se na mě všichni dívají..
Nevíte někdo jak se toho zbavit?

Odpovědi
anonym

Můžeš si třeba uvědomit, že mluvit s někým a nedívat se mu do očí je neslušné. Takže se radši všem dívej do očí, než ti někdo vrazí facku. 🙂

marci1

Chápu Tvé pocity, ale člověk, který nic neskrývá, neudělal nic špatného, nelže, může v pohodě oční kontakt navázat. Stačí chvilka. Zkus to a uvidíš, že se budeš cítit lépe. 🙂

anonym

Tak s nikým oční kontakt nenavazuj, ne?

Já mám zase opačný problém, snažím se oční kontakt s lidmi nenavazovat, sice úspěšně, ale i tak se na to občas musím trochu soustředit, a nemohu u toho myslet na jiné věci…

ivzez

„Nenavazujte oční kontakt“ (kdo to probůh vymyslel!?!),
ale dívejte se lidem do očí. Zamyslete se nad tím, proč
s nimi mluvíte, co Vás na nich zajímá, a uvědomte si, že
většinu toho, co Vás zajímá, najdete právě v těch očích.

Na ulici se také dívám na zem → abych do něčeho nešlápla,
o něco nezakopla, …

Strach? Z čeho máte strach? Domyslete to až do konce:
Co se stane, když pohledem neuhnete? A když k pohledu přidáte úsměv?

anonym

ivzez, co je na „nenavazování očního kontaktu“ špatné?

Já když už ten oční kontakt navazovat vážně chci, tak jedině slečně, po které chci fyzický kontakt. Nevím z jakého důvodu to vy ženy takhle máte, ale většina si z nějakého důvodu myslí, že když se jim nějaký jedinec opačného pohlaví (někdy i stejného) kouká do očí, „znamená“ to, že mu na ní záleží – překvapivě to funguje, alespoň tedy mě. Holt pak přichází zklamání, ale ne pro mě, takže se nic naštěstí neděje…

U ostatních, tedy nesympatických slečen a mužů, oční kontakt zásadně neudržuji, pokud tedy není vážně třeba, ale to už bychom byli u čistě obchodních záležitostí…

ivzez

»„Nenavazujte oční kontakt“
(kdo to probůh vymyslel!?!),
ale dívejte se lidem do očí.«

Zdá se, že reagujete jenom na první část mého
souvětí, jež nebyla reakcí na Vaši odpověď.

Reagovala jsem na obrat „navazovat oční kontakt“ (vadí mi).
Já s lidmi „nenavazuji oční kontakt“, ale dívám se jim do očí.

Chci-li s někým navázat kontakt, oslovím jej, napíšu mu, zavolám, …

_____

»Nevím z jakého důvodu to vy ženy takhle máte,
ale většina si z nějakého důvodu myslí, že když se jim
nějaký jedinec opačného pohlaví (někdy i stejného)
kouká do očí, „znamená“ to, že mu na ní záleží«

Já to takhle nevnímám (a nejsem si jista, jestli
to tak má většina žen, řekla bych, že spíše ne).
Ale to by bylo na dlouho a tady se mi do těch
malých okének hrozně špatně píše…

anonym

Ano, protože zbylé dva odstavce mě nezaujaly natolik, aby mi to stálo za zareagování.

Furt jsem se nedozvěděl, co je špatné na „nenavazování očního kontaktu“. Dále jaký je podle tebe rozdíl mezi navázáním očního kontaktu, a díváním se někomu do očí? Kromě tedy toho, že dívání se do očí nemusí být oboustranné…

Neříkal jsem, že to tak mají všechny ženy, a u mě to tak celkem funguje, a oplácí mi to.

ivzez

Ale já jsem o (ne)navazování očního kontaktu
vůbec nepsala. Zřejmě jste si měl přečíst i to,
co Vás nezaujalo.