bolak

Nedávno jsem slyšel v radiu že prej se minulej rok s HIV pozitivníma roztrh pytel, existujou někde podrobnější…

…statistiky, podle regionů nebo měst, aby bylo vidět kde to propouští?

Nejlepší odpověď
annas

Také jsem to zaslechla. Podrobné statistky jsem nenašla, jen to, co jsem okopírovala.

Mezi nově infikovanými je 157 mužů a 26 žen. Klesající trend v zastoupení žen pozorovaný
v posledních čtyřech letech se zastavil a v letošním roce a došlo k nárůstu podílu infikovaných
žen z 8,5 % v roce 2011 na 14,2 %. Průměrný věk nakažených mužů i žen je 34 let s
věkovým rozpětím od 6 do 56 let u mužů, a od 4 až 63 let u žen. Při zjištění HIV infekce bylo
136 (74,3 %) infikovaných v asymptomatickém stadiu, 24 (13,1 %) ve stadiu akutní infekce a
pozdní záchyty představuje 11 (6,0 %) nemocných ve stadiu symptomatickém non-AIDS a
zejména 12 (6,5 %) s onemocněním AIDS.
Téměř polovina nových případů uvádí obvyklé bydliště v Praze (49,2 %); více je zastoupen
ještě Středočeský (12,6 %), Plzeňský (7,7 %), Moravskoslezský (6,6 %), Jihomoravský
(5,5 %) a Ústecký (5,5 %) kraj.
Ze 183 nových případů HIV infekce v roce 2012 bylo 53 rezidentů (29,0 %) zejména ze
Slovenska (15), Ukrajiny (7), Ruska (5), Moldavska (4), Vietnamu (4), Lotyšska (3). Polska
(3) a Srbska (3).
Přenos sexuální

http://www.szu­.cz/uploads/do­cuments/CeM/HIV_A­IDS/rocni_zpra­vy/2012/Tisko­va_zprava_NRL_A­IDS.pdf

AIDS a HIV v ČR: -s tav ke konci srpna 2012

1820 počet HIV pozitivních
pouze 19 prostitutek a 73 narkomanů (za 27 let sledování HIV v ČR)
73 žen HIV pozitivních v těhotenství
256 nemocných s AIDS
24 počet nových HIV pozitivních za srpen

Ke konci srpna letošního roku bylo v Česku celkem 1820 HIV pozitivních lidí a 256 nemocných s AIDS. Jen za srpen přibylo 24 nových HIV pozitivních. Tato nejčerstvější oficiální statistika je však podle odborníků pouze desetinou skutečného počtu nakažených lidí u nás. Ti o své nákaze zatím ještě nevědí.

34 % mladých lidí se chrání při sexu kondomem
63 % mladých lidí vnímá AIDS jako hrozbu

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/aids-po-cesku-nemoc-slusnych-obcanu/

Jinak statistika k 31. 12. 2012

http://www.aids-pomoc.cz/info_sta­tistiky.htm

Roční zprávy o výskytu a šíření HIV/AIDS v ČR od r. 2003 do r. 2012 včetně.
http://www.szu­.cz/tema/preven­ce/rocni-zpravy-o-vyskytu-a-sireni-hiv-aids-v-cr