Mira54

Nechci už být na intru, protože jídelna je hrozná, je možný přestup na jinou školu v průběhu roku?

A bojím se že ta škola řekne že mají plno.

Odpovědi
Kazatel

Buď rád, že máš střechu nad hlavou a co jíst. Na Ukrajině jsou teď někde hladem a pijí vodu z potoka, nebo rozehřátého sněhu.

Přístě si vybírej školu hned dle toho jak tam vaří, ať se takovým problémům vyhneš, příští školní rok máš šanci.

Drap

Je to možné po dohodě s vedením obou škol.

elkon

Domluv se s rodiči, proč to řešíš zde? Takové věci se řeší doma. Ty nemůžeš jen tak, ze svého rozmaru jít na jinou školu. Odpovědnost za tebe mají rodiče. A rodiče také mohou ve škole řešit kvalitu stravy, pokud internát pod školu spadá.

Dochy

Je třeba se domluvit hlavně na té cílové škole. Tady Ti v tomto asi nikdo moc neporadí. Ale měnit školu kvůli jídelně mi připadá dost… nesmyslné. Do školy se obvykle nechodí kvůli obědům, ale kvůli tomu co daná škola může nabídnout. Na jídelně lze zapracovat pokud větší množství lidí má stejný názor. Lze jednat jak přes rodiče, tak se zorganizovat a poslat své zástupce na jednání s vedením s konkrétními rozumnými návrhy na zlepšení.
Třeba ve firmě kde pracuju se kvůli nespokojenosti zaměstnanců během 10 let 2× vyměnila společnost provozující kantýnu. Chápu že u školy je prosazení změny trochu složitější, ale možné.

Mira54

Jako já do jídelny nechodil protože jsme bydleli blízko té školy ale potom jsme se přestěhovali asi 100 km od školy, tak musím být na intru