Avatar uživatele
zzzlatokopka

Necháváte se oslovovat titulem? Představujete se s titulem?

Máte ho na schránce nebo na zvonku?

Už jsem viděla i titul na náhrobku:-D

Všem předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, Emefej, gagaga, marci1, abendsbrot23, gecco před 3319 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ne a ne a na a ne…
😉
Ani na náhrobku ho nechci…
😉
Ale je to v lidech – jednou jsem se jedné paní ohradil, aby mi neříkala „pane inžinýre“ – a začala mi říkat „pane doktore“…
;-DD

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Snad jen v práci na úředních písemnostech. Taky jsem si to z legrace zadal při založení bankovního účtu a oni to teď důsledně všude píšou 🙂
No a občas v práci mě někdo osloví titulem, který si přečetl na nějakém lejstru ode mě pocházejícím. Já se pro to na nikoho nezlobím, ale vůbec mi nevadí, když mně říkají jenom „pane“.
Na schránce, zvonku, v občance ani v katastru nemovitostí titul nemám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Už dlouho to nepoužívám, ale když jsem byl čerstvý absolvent VŠ, (je to 40 let) tak jsem podlehl pýše a nátlaku maminky a na schránku jsem si to tenkrát připsal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

V osobním životě nikoliv, ale v zaměstnání ano. Pohybuji se v akademickém prostředí a tam se na tituly hraje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Žádný titul nenám,tak se nemám proč oslovovat titulem a kdybych měl,tak bych to nikde mít nechtěl,ani na náhrobku,ten bude z velkýho kamene a v něm budu já v malý díře vysypanej a zavoskovanej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shaohao

jiste a pokud nahodou nekdo pri osloveni zapomene jeden z titulu uvest, tak delam ze neslysim…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

pokud se zadaří, tak za 2 měsíce budu bc. a dál nejspíš nepůjdu… no a nechat si říkat slečno bakalářko to je asi divné, takže titulem se nebudu nechávat oslovovat.. :)
ono se to stejně myslím ani nepoužívá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Používání titulů – jak kdy a kde. Např. když jsem v komisi pro obhajobu disertační práce, tak mi nepřijde divné, že mě oslovují pane doktore, ale kdykoliv jindy se zarazím. Na oslovení pane inženýre jsem zvyklý, beru to jako normální. Představuji se ale jménem, na schránce ani zvonku žádný titul nemám, ale třeba na pracovních vizikách ano (tedy na české verzi, na anglické samozřejmě ne). Tituly mám v OP a tudíž tam, kde se ocitne odvozeně (např. katastr).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek