zzzlatokopka

Necháváte se oslovovat titulem? Představujete se s titulem?

Máte ho na schránce nebo na zvonku?

Už jsem viděla i titul na náhrobku:-D

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne a ne a na a ne…
😉
Ani na náhrobku ho nechci…
😉
Ale je to v lidech – jednou jsem se jedné paní ohradil, aby mi neříkala „pane inžinýre“ – a začala mi říkat „pane doktore“…
;-DD

Další odpovědi
klumprt

Snad jen v práci na úředních písemnostech. Taky jsem si to z legrace zadal při založení bankovního účtu a oni to teď důsledně všude píšou 🙂
No a občas v práci mě někdo osloví titulem, který si přečetl na nějakém lejstru ode mě pocházejícím. Já se pro to na nikoho nezlobím, ale vůbec mi nevadí, když mně říkají jenom „pane“.
Na schránce, zvonku, v občance ani v katastru nemovitostí titul nemám.

Emefej

Už dlouho to nepoužívám, ale když jsem byl čerstvý absolvent VŠ, (je to 40 let) tak jsem podlehl pýše a nátlaku maminky a na schránku jsem si to tenkrát připsal.

Lamalam

V osobním životě nikoliv, ale v zaměstnání ano. Pohybuji se v akademickém prostředí a tam se na tituly hraje.

anonym

Žádný titul nenám,tak se nemám proč oslovovat titulem a kdybych měl,tak bych to nikde mít nechtěl,ani na náhrobku,ten bude z velkýho kamene a v něm budu já v malý díře vysypanej a zavoskovanej.

Shaohao

jiste a pokud nahodou nekdo pri osloveni zapomene jeden z titulu uvest, tak delam ze neslysim…

Luxx

pokud se zadaří, tak za 2 měsíce budu bc. a dál nejspíš nepůjdu… no a nechat si říkat slečno bakalářko to je asi divné, takže titulem se nebudu nechávat oslovovat.. :)
ono se to stejně myslím ani nepoužívá…

Pepa25

Používání titulů – jak kdy a kde. Např. když jsem v komisi pro obhajobu disertační práce, tak mi nepřijde divné, že mě oslovují pane doktore, ale kdykoliv jindy se zarazím. Na oslovení pane inženýre jsem zvyklý, beru to jako normální. Představuji se ale jménem, na schránce ani zvonku žádný titul nemám, ale třeba na pracovních vizikách ano (tedy na české verzi, na anglické samozřejmě ne). Tituly mám v OP a tudíž tam, kde se ocitne odvozeně (např. katastr).